Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
337 postów 1702 komentarze

Ja słucham siebie

Maciej Ka - .. Przychodźcie do mnie drogą serca, nie ścieżkami umysłu. Próżno szukacie Mnie rozumem ..

Narodziły się pierwsze na świecie dzieci GMO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

".. Jest to kolejny, bardzo niepokojący krok w złym kierunku dla ludzkości .."

Ostatniej nocy został upubliczniony fakt, iż zostali stworzeni pierwsi na świecie genetycznie zmodyfikowani ludzie. Ujawnienie, że po serii eksperymentów urodziło się 30 zdrowych dzieci wywołało w Stanach Zjednoczonych kolejną zaciekłą dyskusję na temat etyki. Do tej pory dwójka z dzieci została przetestowana i stwierdzono, że zawierają geny z trojga rodziców.

Piętnaście z tych dzieci urodziło się w ciągu ostatnich trzech lat w wyniku jednego programu eksperymentalnego w Instytucie Medycyny Rozrodu i Nauki św. Barnaby w New Jersey. Niemowlęta urodziły się z kobiet, które miały problemy z zajściem w ciążę. Dodatkowe geny kobiety dawcy zostały wstawione do ich jaj zanim zostały zapłodnione w celu umożliwienia im zajścia w ciążę. Testy genetycznych odcisków palców na dwójce rocznych dzieci potwierdzają, że odziedziczyły one DNA od trojga dorosłych – dwóch kobiet i jednego mężczyzny.

Fakt, że dzieci odziedziczyły dodatkowe geny i włączyły je do swojej “linii germinalnej” oznacza, że będą mogły z kolei przekazać je własnemu potomstwu. Zmiana ludzkiej linii zarodkowej – co w efekcie jest majsterkowaniem przy tym czym jest nasz gatunek – jest techniką unikaną przez większość naukowców na świecie. Genetycy obawiają się, że jednego dnia metoda ta może być wykorzystywana do tworzenia nowych ras ludzi z dodatkowymi, pożądanymi i cechami, takimi jak wytrzymałość czy wysoka inteligencja.

W artykule opublikowanym w czasopiśmie “Human Reproduction”, naukowcy pod kierunkiem pioniera w dziedzinie płodności profesora Jacquesa Cohena, powiedzieli, że “jest to pierwszy przypadek modyfikacji genetycznej ludzkiej linii zarodkowej, w wyniku której narodziły się normalne, zdrowe dzieci.”

Niektórzy eksperci ostro skrytykowali eksperymenty. Lord Winston, ze szpitala Hammersmith w zachodnim Londynie, powiedział BBC wczoraj: “Jeśli chodzi o leczenie bezpłodności to, nie ma dowodów na to że ta technika jest warta praktykowania… Jestem bardzo zaskoczony, że jest to już na tym etapie. Byłoby to na pewno zakazane w Wielkiej Brytanii.”

John Smeaton, krajowy dyrektor Towarzystwa na rzecz Ochrony Dzieci Nienarodzonych, powiedział: “Ludzie mają ogromne współczucie dla par, które cierpią z powodu niepłodności. Ale to wydaje się być kolejnym przykładem na to, że cały proces zapłodnienia in vitro jako sposób na poczęcie dzieci prowadzi do tego, iż dzieci są traktowane jak obiekty na linii produkcyjnej.” “Jest to kolejny, bardzo niepokojący krok w złym kierunku dla ludzkości.”

Profesor Cohen i jego współpracownicy zdiagnozowali, że kobiety były niepłodne, ponieważ posiadały wady małych struktur w swoich komórkach jajowych, nazywanych mitochondriami. Zabrali jaja od dawców i za pomocą cienkiej igły, pobierając część wewnętrznego materiału – zawierającego “zdrowe” mitochondria – i wstrzyknęli je do jaja pochodzącego od kobiet, które chcą zajść w ciążę.

Ponieważ mitochondria zawierają geny, to dzieci powstałe przy tej operacji odziedziczą DNA z obu kobiet. Geny te mogą być przekazywane w dalej linią zarodkową wzdłuż linii matki. Rzecznik Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA), która reguluje technologie “wspomagania rozrodu” w Wielkiej Brytanii, powiedział, że nie będzie licencjonować techniki tutaj, ponieważ jej efektem jest zmiana linii zarodkowej.

Jacques Cohen uważany jest za genialnego, ale i kontrowersyjnego naukowca, który przesuwał granice technik wspomaganego rozrodu. Opracował technikę, która pozwala niepłodnym mężczyznom mieć własne dzieci, poprzez wstrzyknięcie DNA plemników bezpośrednio do komórki jajowej w laboratorium. Wcześniej tylko bezpłodne kobiety były w stanie wyobrazić sobie korzystanie IVF. W zeszłym roku profesor Cohen powiedział, że jego wiedza pozwoli mu do klonowania dzieci – co jest perspektywą odebraną z odrazą przez społeczność naukową głównego nurtu.

“Byłaby to popołudniowa praca dla jednego z moich studentów,” powiedział, dodając, że rozmawiał “co najmniej z trzema” osobami chcącymi stworzyć sklonowane dziecko, ale on odrzucił ich propozycję.

Opracowanie: Michael Hanlon
Źródło oryginalne: Daily Mail
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Główne źródło: WolneMedia.Net

KOMENTARZE

 • Ingerencja
  Zabawa w Pana Boga zawsze musi sie złe skończyć bo to jest iście szatanska domena...
 • @
  Dr Mengele, dr Cohen.............................
 • Cieszę się, że jestem
  już zdecydowanie w drugiej połowie życia. Świat który nadchodzi ( a może się kończy?} jest niestety dla mnie nie do przyjęcia.
 • Wiedziałem że do tego dojdzie już ze 30 lat temu
  Wystarczy czytać książki S-F, artykuły paranaukowe... spełnia się to wszystko. Niekiedy mam wrażenie że to raczej scenariusze, prezentacja planów, a nie czyste fantazjowanie. Oswajają ludzkość. Nowi naziści.
 • Chyba juz człowiek za bardzo zbliżył sie do...
  tego biblijnego "Drzewa poznania"... My mamy szansę nie brania w tym udziału. Ale zaniechanie działania (przeciwdziałania) także jest obciążającym nas grzechem
 • @Marek Kajdas 20:30:02
  W końcu eugeniki nigdy nie porzucono.
 • @Jan Paweł 20:37:42
  Zależy w jakim wymiarze. Co możesz zrobić na to że ktoś robi takie rzeczy? Nic nie możesz, więc nie masz odpowiedzialności. Owszem konsekwencje tego będą dotyczyć wszystkich, ale jeśli ty będziesz postępować wiernie, ukryjesz się w mocy Boga wtedy nie masz się czego obawiać.
 • @Wolnyczlowiek 19:56:00
  Pytanie tylko jak daleko posuną się ci "naukowcy" i jakie będzie to miało konsekwencje. To jest igranie z diabłem. Ale podobne rzeczy dzieją się od dawna i w róznym zakresie. Co też bez konsekwencji nie pozostaje. Tylko niewielu te konsekwencje dostrzega.
 • @dratewka 21:45:16
  Raczej zwyrodniałej Eugeniki. Bo Eugenika sama w sobie nie jest wcale złą nauką, pokazuje ona jak się mają rzeczy. Ale to co robią tacy ludzie ktorzy ingerują w stworzenie w sposób nieuprawniony to nie jest Eugenika. Tak samo jak Eugeniką nie jest zabijanie ludzi bo ktoś orzekł że ten czy tamten jest niewłaściwy.

  Cóż, niestety wielu ludzi nie widzi w tym problemu a wręcz popierają takie działania. Bo przecież każdy kogoś nie lubi i najchętniej to by....
 • @Wolnyczlowiek 19:56:00
  ...ty są protoplaści ...oglądałemten film do połowy w kinie ,ale niestety musiałem wyjść ...to jużzaszło za daleko

  http://www.youtube.com/watch?v=SWDc69CJQ0A
 • @zadziwiony 20:18:10
  Masz całkowitą rację. Dobrze że suktków tego nie będę musiał oglądać.
 • @Maciej Ka
  Najpierw była "zabawa z DNA" zwierząt,słynny klon owcy,a teraz
  eksperymenty genteyczne dotyczą dzieci.

  Z pewnością nie jest to dobry kierunek.Prędzej czy później to się na ludziach zemści...
 • @zadziwiony 20:18:10
  Trzymajmy się wersji, że się kończy.. a nadchodzi nowy, inny, lepszy..
  Świat jest efektem sumy naszych o nim wyobrażeń..
  Jeśli wmówią ludziom teorię - to "wyobrażeniowo" stworzymy to co nam wmawiają. Strach przyciąga to czego się boimy.. zatem lepiej sobie wyobrażać koniec starego świata..
 • @Antymedyczny 22:08:58
  ".. Co możesz zrobić na to że ktoś robi takie rzeczy? Nic nie możesz, więc nie masz odpowiedzialności. .."

  - to właśnie takie nudziarskie i standardowe.. powszechne przyzwolenie, " bo przecież nic nie mogę" - Odpowiedzialny jest każdy, ponieważ brak wyboru, to też wybór, że inni wybiorą za ciebie...
 • @trybeus 22:20:50
  Oni tłuką filmy ludziom do głowy. Świadomość, zmysły przyjmują 2000 bitów, cała reszta sieczki 400000000 bitów - podprogowo wrzucana jest do mózgu, przez co zaczyna istnieć częściowa kopia obrazu, po wielu wielu filmach jest taki obraz mocno utrwalony. Filmów są nieokreślone ilości dla jednego człowieka. Do tego umysł postrzega tylko 24 klatki na sekundę, nie jest wstanie świadomie więcej przyjąć..

  Z jednej strony to usypia czujność człowieka z drugiej przyzwyczaja i powoduje późniejsze przyzwolenie..
 • @w.red 22:58:44
  "..Dobrze że suktków tego nie będę musiał oglądać. .."

  Nie czujesz się odpowiedzialny za to co się dzieje?
 • @Maciej Ka 23:53:46
  Wystrzegac sie filmow i TV, w tym znaczeniu, ze niepotrzebnie nie poddawac podswiadomosi na jakies szkodliwe wplywy.

  Jestem pesymistka, bo widze, ze swiat pedzi na zaglade, i jestem optymistka, bo wierze w Boga. :)
 • @Marek Kajdas 20:30:02
  Wydaje mi si, że to nie pierwsi. Eugenika ma miejsce od dawna, nawet przed II wojna. I na pewno przez ten czas było wiele eksperymentów a tylko te zostały publicznie ogłoszone. Wydaje mi się, że doszli już sporo dalej nie tylko w tej dziedzinie. Oni są właśnie te 30-40lat dalej od tego co nam pokazują.
 • @bar-bara 23:59:04
  Ja mam już na koncie 12 lat bez TV. Oczywiście internet też młóci po łbie, ale jednak kwestie wyboru pozostają jakby bardziej wolne.

  W Boga wierzy wielu, ale może należy uwierzyć też w ludzi.. bo dążymy do całkowitego braku zaufania..
 • @Antymedyczny 22:08:58
  musisz nazwać zło złem i wybrać stronę po której staniesz. Bierność i pozostanie w duchu wiernym swoim ideałom to najgorszy z wyborów. To dzięki biernej, milczącej większości Hitler doszedł do władzy. I wtedy już nie było wyboru, także dla biernych - jedyny wybór jaki im pozostał to była śmierć - śmierć ideałów lub śmierć fizyczna.
 • @Maciej Ka 00:32:41
  "Ja mam już na koncie 12 lat bez TV. Oczywiście internet też młóci po łbie, ale jednak kwestie wyboru pozostają jakby bardziej wolne."

  Ja mam dopiero wynik 2 lata. Ale jaki to ma dobry wpływ na dzieci! Najmłodsza córka (8 lat) uważa to za coś normalnego i śmiać mi się chce jak przychodzą koleżanki i się dziwią a ona ze spokojem informuje, że nie mamy telewizora i już. A syn jak chce obejrzeć coś konkretnego to idzie dio dziadków a nie siedzi całymi dniami i jak nie W11 to wydział sledczy potem film cokolwiek by to było i totalna głupawka.
 • @Maciej Ka 23:42:22
  Jeśli wmówią ludziom teorię - to "wyobrażeniowo" stworzymy to co nam wmawiają. Strach przyciąga to czego się boimy.. zatem lepiej sobie wyobrażać koniec starego świata..

  >> dokładnie. Nie należy przyjmować do wyobraźni i świadomości 'medialnych obrazów'
 • @Maciej Ka 23:45:25
  A co jest nie nudziarskie i niestandardowe?

  Wyjdź na ulicę i krzycz. Zobaczymy co zrobisz.
 • @Telpher 07:49:09
  Mnie tego mówić nie musisz. Ja zło nazwałem złem i za to zapłaciłem największą cenę- życie. A w zasadzie jeszcze gorzej bo jestem żywym trupem.

  Nie pisz głupot o Hitlerze bo Hitler sam niczego nie zrobił, to była duża siła, wiele osób tego chciało. Hitkler był wspierany przez ludzi w tym co ma wielkie znaczenie finansowo. Całe środowisko wojskowe i duża część nawiedzonych politycznie. Do tego wielu szarych obywateli chętnie przystąpiło.

  Teraz jest podobnie bardzo, ludzie głosują, mają znajomości i je sobie cenią, a ludzie umierają.

  Co zrobiłeś przez całe swoje życie aby komuś uratować życie? Ile razy poszedłeś do patologicznej rodziny i przestrzegałeś i pomagałeś dzieciom żeby nie wyrosły na bandytów kjtórzy zabijają innych?

  Łatwo jest stawiać się w roli wielkiego humanisty i podcierać sobie gębę Hitlerem.

  Pamiętaj że zło nigdy nie ma przystępu tam gdzie jest włąściwy porządek, zło bierze się właśnie z bierności i z tej bierności są konsekwecnje. Tych chccesz w Hitlerze widzieć tylko zło a nie widzisz tego że Hitler też był ofiarą zła. I on mógłby powiedzieć ci dokładnie to samo gdybyś przyszedł do niego i powiedział: Panie Hitler ale nich Pan będzie dobry niech pan nam krzywdy nie robi. Na pewno by ciebie posłuchał.

  A teraz jak rzeczywiście jesteś zainteresowany dobrem to poszukaj w sieci strony z przestrogami Celakówny o poczytaj sobie co ona pisała przed wybuchem II Wojny Światowej.

  Pisała że Polska będzie zniszczona z powodu grzechów jakich się dopuszczają Polacy.
 • to pokazuje bardzo głęboko ukrytą linię podziału
  niektórzy definiują to jako spór pomiędzy Bogiem, a .....

  wydaje się, że w istocie idzie o wyhodowanie takiego nośnika (biokombinezon), który zapewni określonym istotom podczepienie się po duszę zamkniętą w nieco lepszym od obecnego "pojemniku" :-(
  "lepszość" zapewni większe kompetencje obliczeniowe kosztem połączenia z (Bogiem, Wyższą Jaźnią, Nieskończonością - do wyboru wedle systemu wierzeń...)
  odwieczny ale dobrze ukryty dla świadomości zbiorowej konflikt pomiędzy technologicznymi botami pozbawionymi organicznych nośników, a boskimi istotami inkarnującymi się w (jeszcze?) ludzkich ciałach...
 • @ezaw 14:27:04
  Alez z ciebie polonofob!!!
 • @konserwa70 14:32:48
  Ciekawe jak oni będą transportować tą duszę. to wydaje się niemożliwe. ale kto wie skoro różne historie o tym wspominają, to być może jest to możliwe.
 • @konserwa70 14:32:48
  "..boskimi istotami inkarnującymi się w (jeszcze?) ludzkich ciałach.."

  Patrząc z punktu widzenia katolicyzmu, to nikt się nie będzie reinkarnował.
  Katolicy żyją tylko raz z tego co pamiętam.. chyba, że watykan już zmienił stanowisko na potrzeby przeżycia instytucji kościelnej.
 • @bar-bara 14:44:19
  Sprawa jest prosta, jeśli nie chodzisz w Łasce Pana to podlegasz Prawu.

  Czy tego nie rozumiesz? Grzeszysz to czeka cię kara. Takim sądem jakim sądzisz będziesz sądzony. Nie rozumiesz tego?

  Jeżeli Celakówna pisze że w kręgach władzy w Polsce, w kręgach oficerskich, urzędniczych działy się rzeczy bezecne które wołały o pomstę do nieba to kara musiała przyjść. A działy się nie tylko tam. Jak wiemy np. w czasie powstania warszawskiego ludzie nie uciekali do Boga tylko bawili się w wywoływanie duchów. Przed wojną zamiast naprawiać błędy w podzięce za odzyskanie kraju władza bawiła się w przepychanki. Nie znasz historii Polski? to sobie postudiuj, bo dzisiaj w internecie jest do bardzo łatwe.

  Ostatnio pisał Sendecki że mówił mu jakiś wiarus przedwojenny jak to się prowadzili panowie oficerowie z pannami żydówkami i jakie to były zawody. Kara musiała przyjść, ale Bóg dawał jeszcze ostatnie szanse na opamiętanie i posłał proroka, a raczej prorokinię która przestrzegała przed konsekwencjami.

  No i nie ma wątpliwości że te proroctwa były prawdziwe, bo one nawoływały do dobrego. Każde które nawołuje do dobrego, do moralności jest prawdziwe i należy je traktować z wielką ostrożnością.
  Przecież jeśli ty jesteś czysty i masz łaskę to te proroctwo ciebie nie dotyczy, ale dotyczy tych którzy grzeszą.

  Proste i logiczne. To nie żadna polonofobia tylko wręcz Miłość Ojczyzny. Ponieważ przez tych u władzy zginęło wiele istnień i zrujnowało to nasz kraj. Tak więc zamiast błogosławieństwa przekleństwo.

  Nie inaczej było w czasach przedzaborowych i zaborowych. Fikcja i oszustwo a po cichu układy z obcymi i sprzedawania swojego kraju za srebrniki. Stąd upadek.

  Komuś kto zna Słowo Boże nie trzeba tego tłumaczyć. Ten kto zna Słowo Boże ten dobrze wie że nie ma żadnych kompromisów. Człowiek może popełniać błędy i je naprawiać, to jest ludzkie ale nie może lekceważyć i tkwić ciągle w błędzie bo to jest zwyczajny kretynizm i prowadzi do upadku.
 • @Maciej Ka 16:40:21
  Katolicy? To chyba dobrze robią, bo odebranie komuś duszy jest według ciebie dobre? Chciałbyś żeby tobie ktoś odebrał duszę?
 • @ezaw 16:41:58
  Nie widziałeś opisu w moim profilu? Po co tyle się nagadaliśmy.
  Nie chcę tu żadnych kościelnych, świętych i innych dyskusji. Pojedyncze, krótkie komentarze są do przyjęcia ale te w twoim wykonaniu są NAWIEDZONE i już wiele razy Ci mówiłem, że nie chcę tutaj nawiedzonych.

  ".. Czy tego nie rozumiesz? Grzeszysz to czeka cię kara. (..) Nie rozumiesz tego? .."

  Nie rozumiem, bo to jakieś PSYCHOPATYCZNE BREDNIE!

  Jedyne co jest, to konsekwencje naszych poczynań. Nie ma grzechu, nie ma kary.!! I dość mi już tutaj z wiarą, słowem bożym, karą i innymi twoimi schizami.
 • @bar-bara 14:44:19
  Dlatego że:

  "Słabej nie wzmacnialiście, chorej nie leczyliście, skaleczonej nie opatrywaliście, zbłąkanej nie sprowadzaliście z powrotem, zagubionej nie szukaliście, a nawet silną rządziliście gwałtem i surowo."
 • @Maciej Ka 16:48:01
  No więc właśnie. Konsekwencja naszych poczynań. O tym mówię.

  Nie ma tutaj żadnych psychopatycznych bredni tylko wyższa świadomość czyli zrozumienie Praw jakimi rządzi się świat. Jeśli te prawdy pojmiesz będzie ci łatwiej żyć.
 • @ezaw 17:02:29
  Jesteś niereformowalny.

  Nie potrzebuję twoje "prawdy". Mam swoją. Zatem po raz ostatni:
  proszę mi tutaj nie pisać w kontekście wiary, boga, prawdy itp.

  Masz swój blog - tam sobie o tym pisz i nie rób mi bałaganu. Znowu zaczyna być większość twoich komentarzy i nawiązujących do twoich poglądów - tylko że jest to napastliwe. Koniec!
 • @ezaw 16:41:58
  "Jeżeli Celakówna pisze że w kręgach władzy w Polsce, w kręgach oficerskich, urzędniczych ..."


  Celakowna powtarzala po demonie.

  Brednie jakie ta kobieta pozapisywala nadaja sie do kosza!

  Kabaret Celawkowny: Wielkie polskie Orzechy nieczyste byly przyczyna II wojny swiatowej!
 • @bar-bara 17:10:52
  Tak zgadza się, przez swoją nieczystość ściągnęli na siebie i na kraj gniew Boży.

  Celakówna nie mogła powtarzać po demonie, bo demony dokonują tego zniszczenia właśnie. Zresztą żaden demon nic nie może jeśli Bóg mu na to nie pozwoli. A Bóg dopuszcza. Dlaczego? Z powodu grzechu człowieka.

  Czy tu trzeba w ogóle coś dodawać? Wystarczy jeśli ktoś tego nie pojmuje zajrzeć do Biblii i uwierzyć. Jeśli ktoś nie wierzy to nie oznacza że to nie działa.
  Działa ponieważ Prawa Boga dotyczą wszystkich, nawet tych którzy słabo go rozpoznają czy rozumu nie mają.
 • @ezaw 17:34:08
  To wyczysc twoje Orzechy, bo wywolasz III wojne swiatowa!
 • @bar-bara 17:37:18
  Ciekawe jest że ja piszę wprost, ty to widzisz a nie wiesz choć uważasz się za znawcę.

  Nie wiesz o tym że "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami". ? Wiesz jakie to ma znaczenie?

  Wiesz że Żydzi nie przyjęli słów Jezusa i wzniecili powstanie a Rzymianie zniszczyli Świątynię w Jerozolimie?
 • @ezaw 17:45:12
  ""Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami". ? Wiesz jakie to ma znaczenie? "

  Pytanie polega na tym, czy ty wiesz?

  Czy ty prowadzisz walke z demonami?

  Nie ty promujesz demony i ich opetane nauki.

  Po co promujesz demoniczne teksty Celakowny?

  Przeciez trzeba miec niezle kukunamuniu, by wierzyz w to, ze Polacy grzeszyli wiecej niz caly swiat i dlatego II wojna swiatowa!

  Przeczytaj dokladniej:

  http://maciej.nowyekran.pl/post/66383,o-grzechach-nieczystych-wedlug-rozalii-celak
 • @ezaw 17:45:12
  Zreszta koncze ta jalowa rozmowe z toba, tym bardziej, ze nie ma zwiazku z tematem notki. Przypomina to raczej trollowanie.
 • @bar-bara 17:54:47
  ///

  Przeciez trzeba miec niezle kukunamuniu, by wierzyz w to, ze Polacy grzeszyli wiecej niz caly swiat i dlatego II wojna swiatowa!
  ///

  Kuku na muni trzeba mieć żeby nie wiedzieć że jeden dostał 100 talentów, inny dostał 10 talentów a jeszcze inny 1 talent.

  I nie od każdego Bóg wymaga tego samego. Niemcy nie zaatakowali tylko Polski i Soviety też nie tylko Polskę okupowały ale my nie mówimy tu o innych, poza tym inne kraje ucierpiały w mniejszym stopniu. My mówimy o Polsce.

  Wyznajesz typowy pogląd nieracjonalny że coś dzieje się bez przyczyny. A to jest herezja a nie wiara. Jeśli Polacy byliby zaatakowani bez powodu to by nie stało się to co się stało. Wtedy Polacy obroniliby się albo zyskaliby na tym jeszcze.

  W Biblii masz podane zasady przez przykłady a w nowym testamencie jeszcze innym językiem.
 • Do Ciemnogrodu
  Jak Świat Światem, Ciemnogród i Inkwizycja stawała na drodze nauki i rozwojowi człowieka. Ale zawsze w końcu przegrywała. Tak będzie i tym razem. Koniec Świata z pewnością nastąpi, ale nie na skutek postępu - tak jak nie nastąpił na skutek rozwoju teorii heliocentrycznej, wynalezienia kuszy i bomby atomowej, ani przeprowadzania sekcji zwłok - ale na skutek skupienia władzy w rękach ludzi o waszej mentalności. Albo właśnie na skutek braku odpowiednio zaawansowanej technologii.

  I mówiąc "zabawa w Pana Boga" nie umniejszajcie jego wielkości, bo modyfikacja albo kreacja życia jest niczym w porównaniu z Dziełem Bożym jakim jest Stworzenie Wszystkiego z Niczego.

  I jeszcze jedno. Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Nie macie prawa jej odbierać.
 • @Leszy 09:09:07
  Doskonale zdajemy sobie sprawę z wolnej woli.
  Wiesz co to jest wolna wola ? WOLNA WOLA to taka, w której twoje decyzje nie mają wpływu na mnie!

  "Ciemnogród" - to jedno z popularniejszych hasełek korporacji. Szczególnie tych od GMO. Ponieważ temat ten wzbudza sporo kontrowersji i przewija się w nim wiele kłamstw, należy o tym mówić. Jednak modyfikowanie genów człowieka nie leży w zgodzie z naturą, bo w naturze nic takiego nie jest w stanie zaistnieć samoistnie! Naturalna ewolucja DNA to jedno, grzebanie w nim przez szalonych naukowców to drugie.

  Życzę tym dzieciom jak najlepiej. Wierz mi, jednak interesując się tematyką GMO mam prawo mieć wątpliwości. Przekonamy się z czasem, czy takie zabiegi są nieszkodliwe.
 • @Leszy 09:09:07
  "I jeszcze jedno. Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Nie macie prawa jej odbierać."


  Kto ci powiedzial, ze masz wolna wole?
  Przeciez sam do tego nie doszedles, bo niby jak mialbys wpasc na taki pomysl?

  Czy kiedykolwiek wyprobowales twoja ''wolna'' wole?
  Czy uciszyles wiatry?
  Czy jak jest goraco i chcesz by bylo chlodniej dzieje sie tak?
  Przeciez twoja wola jest, by bylo chlodniej, wiec dlaczego nie jest chlodniej zgodnie z twoja ''wolna'' wola?

  Aby miec wolna wole, trzeba byc wolnym i miec MOC.

  Nie mamy wolnej woli.
  Mamy wybor i ten wybor wcale nie jest taki wolny, bo jest uzalezniony od okolicznosci, na ktore nie mamy wplywu.
 • @Maciej Ka 12:22:28
  Mylisz wolną wolę z czymś innym.
  Wolna wola to taka, w której moje decyzje mają wpływ na twoje decyzje.
  (gdy gdy ja pociągne za sznurek, dy zdecydujesz czy twoja ręka poruszy się). A brak wolnej woli jest wtedy, gdy moje decyzje decydują o twoim postępowaniu. (gdy pociągne za sznurek, twoja ręka poruszy się).
  Skoro zaistniało, to znaczy że jest w stanie, ale chyba nie o to Ci chodzi.
  A zatem czy uważasz, że loty w kosmos, w ogóle loty, łączność satelitarna, przeszczepy organów, techniki rejestracji i przesyłania informacji, czy to wszystko jest niezgodne z naturą. I należy się tego wyrzec?

  Wielu ludzi miało w przeszłości różne wątpliwości, związane z rozwojem nauki. Teraz się z tego śmiejemy, choć niejeden spłoną na stosie na skutek czyichś wątpliwości.
 • @bar-bara 12:31:46
  Mylisz wolną wolę, którą człowiek dostał od Boga (każde dziecko to wie z religii) z mocą boską. A wolna wola polega właśnie na tym, że człowiek może zadecydować czy mocy, po którą sięgnął (moc manipulowania genami w tym wypadku) użyje do dobrych czy złych celów.
 • @Leszy 13:23:58
  "Mylisz wolną wolę, którą człowiek dostał od Boga (każde dziecko to wie z religii) z mocą boską."

  Religii?

  A czy Bog nam dal religie, czy Slowo Boga?

  W Slowie Boga jest wyraznie, ze NIE mamy wolnej woli!

  Nie wiedziales, ze religie sa wymyslem czlowieka i nauki religi sa sprzeczne z Biblia?

  Ciekawe, ze dzisiejsze spoleczenstwo uwaza sie za wyksztalcone i inteligentne, ale wiekszosc NIGDY nie czytala Biblii.

  Powtarzanie nauk religii, BEZ sprawdzania z Biblia, NIE jest oznaka inteligencji.

  Proponuje przeczytac chocby List do Rzymian 9:10-12
  http://www.biblia.info.pl/biblia.php
 • @bar-bara 13:39:42
  Możesz wskazać, gdzie jest tak napisane w Biblii?
  Że nie mamy wolnej woli?
  Tylko się nie tłumacz, że nie możesz bo nie masz wolnej woli.
 • @Leszy 14:01:38
  Mylisz 'wolna wole' z 'wyborem', lub 'wola'.

  Wole, lub wybor mamy, ale nie mamy WOLNEJ woli.

  Wolna wola, znaczy, ze ty o wszystkim decydujesz.

  Wybor znaczy, ze w danej sytuacji, mozesz zrobic tylko to co masz do dyspozycji, ale NIE wszystko co bys chcial.

  Nasze zycie jest podobne do zeglowania na pelnym morzu, mozesz ustawiac zagle, aby sterowac, ale nie masz zadnego wplywu na wiatry.

  Nie masz zadnego wplywu na okolicznosci w ktorych sie znajdujesz.

  Natomiast Bog ma wplyw na wszystko i dlatego jedynie Bog ma wolna wole.

  Jesli jutro bedziesz jechal samochodem i bedziesz mial wypadek, bo ktos wjedzie na ciebie, czy bedzie to zgodne z twoja wolna wola?

  Cala Biblia mowi nam, ze NIE mamy wolnej woli, przeczytaj chocby List do Rzymian 9. Albo przeczytaj Ksiege Jonasza.

  To, ze my ludzie dajemy sie zwiesc szatanowi NIE znaczy, ze mamy wolna wole i Bog jest wobec tego Bezradny!

  Religia naucza antybiblijnych basni.
 • @bar-bara 14:27:17
  Wprowadziłaś swoją własna definicje i niech ci będzie. Mało ona przydatna do czegokolwiek jest (zwłaszcza, że z twojego przedostatniego zdania wynika, ze Bóg też nie ma wolnej woli). I jaki to ma wpływ na dyskusję? Mam wolę manipulować przy genetyce i od mojej woli będzie zależeć czy będę czynił dobro czy zło. Na tym polega człowieczeństwo. Uniemożliwianie podejmowania wyboru jest odbieraniem człowieczeństwa.
 • @Leszy 14:52:17
  Bzdura z mojego przedostatniego zdania wynika, ze TYLKO BOG ma wolna wole i tylko Jego wola sie spelni!


  "Uniemożliwianie podejmowania wyboru jest odbieraniem człowieczeństwa."

  Kto ci wybor odbiera?
  Ale sa konsekwencje twojego wyboru i o te konsekwencje chodzi.
  Zbierzesz co siejesz.
 • @Leszy 14:52:17
  Jeśli już tak dokładnie analizujesz temat to:
  ja to dzielę na los i przeznaczenie. Przeznaczenie to ta część, która się wydarza i nie jest wynikiem konsekwencji. Los natomiast jest wynikiem mojego działania.

  "..A zatem czy uważasz, że loty w kosmos, w ogóle loty, łączność satelitarna, przeszczepy organów, techniki rejestracji i przesyłania informacji, czy to wszystko jest niezgodne z naturą. I należy się tego wyrzec?.."

  Przeszczepy organów na pewno są niezgodne z naturą.
  Postęp? Czy chcesz mi powiedzieć, że obecny "postęp" jak to nazywasz, obraz dzisiejszego świata ma uważać za coś pozytywnego? Większość tych wynalazków powstała pod okiem wszelakich reżimów / władzy.

  Postępem nazwałbym życie w zgodzie z naturą a nie ten cały bigos, który obecnie oglądamy. Myślisz jak systemowiec.
 • @bar-bara 12:31:46
  Barbario tobie się mieszają pojęcia. Wolna wola to nie jest wszechmoc. Człowiek ma wolną wolę jednak co byś nie chciała powiedzieć. Pamiętać jednak należ że wolna wola to nie jest możliwość robienia wszystkiego do woli bez konsekwencji. Pierwszy lepszy przykład - wsadź rękę do maszynki do mielenia i zobaczysz co się stanie - poniesiesz konsekwencje. Nie inaczej jest z wolną wolą. Wybierasz, siejesz i zbierasz. Twoja wola, wolna wola. Może cię ona zaprowadzić do niewoli.
 • @Leszy 09:09:07
  Jest pewien problem z twoim dowodzeniem. Uważasz swoich oponentów za ciemnogród ale sam nim jesteś. W tym co napisałeś jest bowiem dowód tego że nie dojrzałeś do pojęcia praw rządzących światem. Powołujesz się na naukę a tymczasem masz braki podstawowe. Kiedyś mówiło się o tym brak zdolności. I tak w rzeczywistości jest. Masz brak zdolności a chcesz uczyć innych. To jest zwykła pycha. Również pychą jest to co robią ci pseudonaukowcy którzy ingerują w stworzenie w celu poprawiania ludzi, a nie potrafią najprostszej rzeczy - uratować setek, tysięcy ludzi przed ułomnościami.

  Z tych ich doświadczeń wyjdą potwory i jednostki ułomne które będą miały może jakieś specjalne właściwości ale nie będąc pełnymi, zrównoważonymi będą nieszczęśliwe a przez to i groźne. To jest prawdziwy ciemnogród właśnie.
 • @Antymedyczny 16:16:06
  Czy wszystko w zyciu dzialo sie zgodnie z twoja ''wolna'' wola?

  Bo jesli nie, to jak mozesz mowic, ze masz ''wolna'' wole?

  Masz wole, masz wybor i wcale nie jest wolny, bo nie masz zadnego wplywu na okolicznosci.

  Na przyklad napadnie cie banda lobuzow, czy twoja wola jest byc napadnietym?

  Jesli nie jst, to znaczy, ze nie masz wolnej woli, bo nic sie zgodnie z twoja wola nie dzieje.

  Masz natomiast wybor, ale tez w zaleznosci od okolicznosci.

  I zgadza sie sa konsekwencje.


  Wolna wole ma Boga.
  Czys Bogu rowny?
 • @bar-bara 16:31:52
  Barbario pisałem już tobie że masz złe skłonności. To jest duch wszetecznictwa, on nie pozwala ci uściślić pewnych pojęć. Nie mówimy w przypadku wolnej woli o tym że jesteśmy wszechmocni. Wiemy że inni ludzie mają tak samo wolną wolę i mogą chcieć nas zabić. Ale czy to jest aby ich wolna wola czy może raczej duch zły który ich opętał. Człowiek święty, zdrowy nie nastaje na życie innego tylko zajmuje się kontemplacją swojego własnego życia w Bogu, bo rozumie że jeśli napadnie innego to może swoje życie stracić.

  Ty masz wolną wolę, ja ją mam i każde stworzenie ją ma.
 • @Antymedyczny 17:44:23
  Antylogiczny, brak zrozumienia jest twoja cecha.

  Nie mamy wolnej woli, bo Bogiem nie jestesmy.

  Ale jesli masz wolna wole, to dlaczego grzeszysz, bo chcesz?

  "(14) Wiemy przecież, że Prawo jest duchowe.
  A ja jestem cielesny, zaprzedany w NIEWOLE grzechu.
  (15) Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo NIE czynię tego, co chcę, ale to, czego nienawidzę - to właśnie czynię." (Rzym7:14,15)

  "(20) Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał..."(Rzym8:20)

  "(8) jak jest napisane:
  Dał im Bóg ducha odurzenia; takie oczy, by nie mogli widzieć, i takie uszy, by nie mogli słyszeć aż po dzień dzisiejszy." (Rzym.11:8)

  No, ale ty wiesz lepiej niz Slowo Boga?
 • @bar-bara 18:07:17
  ///
  Antylogiczny, brak zrozumienia jest twoja cecha.

  Nie mamy wolnej woli, bo Bogiem nie jestesmy.
  ///

  Ty po prostu mylisz pojęcia. Według ciebie wolna wola to wszechmoc, a to nie jest wszechmoc. Wolna wola to wolność wyboru. Mamy wolną wolę ponieważ wynika ona z logiki stworzenia. Ale człowiek nie jest jedynie wolną wolą i nie ma się co na niej skupiać, tym bardziej jeśli jej ktoś nie rozumie. A przecież to jest akurat dosyć proste.

  Ty natomiast mieszasz raz za razem, kombinujesz wolną wolę z czymś innym. Piszesz że jak ktoś cię napadnie to nie twoja wola.... a kto powiedział że to twoja wola? To jest wola napadającego.

  Pamiętasz co mówi Jezus o takich sytuacjach?
 • @bar-bara 18:07:17
  ///

  No, ale ty wiesz lepiej niz Slowo Boga?
  ///

  Czy ty rozumiesz Objawienie Jezusa? Przecież po to przyszedł Jezus aby nam uświadomić wyższą wiedzę - Prawdę o Sprawiedliwości Boga.

  Każdy kto tego prawa nie wypełnia podlega prawu. Czy ty wiesz w ogóle co te słowa znaczą?

  Jezus powiedział - Sępy zlatują się do padliny. Wiesz co to oznacza? Wiesz jak zbudowany jest świat? Wiesz że głupie zwierzęta reagują np. na zapach, na kolory, na emocje? Jak nie wiesz to spróbuj to połączyć z nauką Jezusa.

  Ten kto ma Ducha Świętego i w nim pozostaje nie podlega prawu. Rozumiesz dlaczego Dawid wrzucony do jamy z głodnymi lwami nie został pożarty? Bo Dawid był chroniony Duchem Świętym. I tak właśnie jest ze Sprawiedliwością Bożą. Możemy popełniać błędy, nieświadomie zrobić jakieś głupstwa, ale to nie zmienia faktu że zło jest złem i za każde zło jest konsewkencja wedle prawa Boga.

  A więc mamy wybór i ponosimy konsekwencje. Jeżeli ktoś kogoś zabije bo tak wybrał to poniesie tego konsekwencje.

  Prawa Natury są Pełne i domknięte, czy nam się to podoba czy nie one działają. Chociażby grawitacja, czym by ona nie była, działa i utrzymuje nas na powierzchni, atmosfera i wszystko. Czy to znaczy że my możemy zarządzić inaczej? Nie nie możemy ale w ramach tych praw mamy wolną wolę.

  Ile można podawać ten sam przykład - wsadzasz rękę do kontaktu i kopie cię prąd - to była twoja wolna wola - wsadziłaś rękę i prąd cię kopnął - poniosłaś konsekwencje swojego działania.
 • @Antymedyczny 18:11:40
  Wiemy, ze Bog ma wolna wole.

  Ale jesli ty tez masz wolna wole, to ktora wolna wola zwyciezy?

  "(11) W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z GóRY PRZEZNACZENI zamiarem Tego, który DOKONUJE wszystkiego zgodnie z ZAMYSLEM SWEJ WOLI." (Ef.1:11)

  Bog nie ma wzgledu na osobe i wole tej osoby. Popatrz na Jonasza, czy z wlasnej wolnej woli znalazl sie w brzuchu wielkiej ryby?

  Jesli nie wierzysz w Boga, wtedy jestes w NIEWOLI grzechu.
  A od kiedy niewolnik ma cos wolnego?

  A jesli wierzysz w Boga wykonujesz Jego WOLE.

  A to, ze sa konsekwencje dobrze wiemy, bo co siejemy zbierac bedziemy.
 • @bar-bara 18:23:06
  O to ci chodzi. Że to jest niewolna wola. No to tak rzeczywiście człowiek który nie chodzi w łasce, a podlega prawu jest niewolnikiem tego prawa, a ten ktory wypełnia wolę ojca ten jest wolny. Tylko widzisz rzecz polega na tym że nawet mając łaskę można z niej zrezygnować. Można zgrzeszyć przeciwko Duchowi Świętemu czyli Duchowi Bożemu. A więc będąc wolnym można być niewolnym.

  Może się to wydawać dziwne, ale wypełnianie Prawa jest zawsze naszym wyborem. Więc jest to nasza wolna wola, wybór.
 • @Antymedyczny 18:43:03
  Nie o co mi chodzi, tylko o czym informuje nas Pismo.

  Wybor, to nie wolna wola.

  Nie ma sensu ciagnac tej rozmowy.

  Jesli uwazasz, ze w Pismie jest cos innego, to twoja sprawa.
 • @bar-bara 18:59:47
  Zaprzeczasz istocie. Człowiek pełny to człowiek rozumny. To jest poniekąd paradoks, ale tak funkcjonuje Prawo Naturalne. To że wypełniasz wolę Boga i masz łaskę ktora daje ci wolność od Sądu nie znaczy że jesteś pozbawiony własnej woli.

  Dobrym przykładem jest Salomon który przy nie wytrwał w łasce i przy końcu życia zaczął parać się okultyzmami i innymi rzeczami.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY