Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
337 postów 1702 komentarze

Ja słucham siebie

Maciej Ka - .. Przychodźcie do mnie drogą serca, nie ścieżkami umysłu. Próżno szukacie Mnie rozumem ..

Katowanie psów - do czytelników

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W jednej z miejscowości w okolicy Kazimierzy Wielkiej, woj. świętokrzyskie, w trakcie libacji alkoholowej trzej mężczyźni w wyjątkowo okrutny i bestialski sposób zakatowali dwa psy.

Właściciel psów Andrzej S. zwrócił się do swoich kompanów o pomoc w zatłuczeniu psów, za co obiecał im dwa wina. Zwierzęta były maltretowane przez dłuższy czas i strasznie cierpiały wydając niesamowite, nie dające się słuchać jęki i skomlenie.

Właściciel wyciągał psy z klatki i przynosił je do swoich kompanów. Wspólnie zakładali sznurek na szyję i zaciągali go aby dusić zwierzę, które w niemiłosierny sposób wyło z bólu. Pozostali mężczyźni w tym czasie zadawali ciosy sztychówką i innymi narzędziami.

W pierwszej kolejności w ten sposób skatowali starszego psa i wrzucili go do worka. Następnie zabrali się za wyrośniętego szczeniaka. Ten w czasie duszenia wił się, wydając niesamowite dźwięki i pomimo mocnego ciosu sztychówką udało mu się wyrwać. Z przeraźliwym skowytem zwierze uciekło pod ciągnik a następnie w drugą część podwórza. Wykonujący egzekucję ruszył w pościg. Po dopadnięciu szczeniaka katował go zadając ciosy sztychówką. Zmaltretowane zwierzę wydające jęki przeniósł na miejsce, gdzie rozpoczęto egzekucję i rzucił na ziemię. Pies nadal wydawał jęki.

Po pewnym czasie jeden z mężczyzn usiłował wrzucić szczeniaka do worka. Nie udało mu się to jednak, ponieważ zwierzę ożyło i wiło się. Rzucił więc je na ziemię i po odnalezieniu sztychówki uderzył z rozmachem narzędziem. Odczekawszy jakiś czas zadał kolejny cios. Po pewnym czasie trzeci mężczyzna podszedł do zwierzęcia i widząc, że nadal daje oznaki życia zadał mu kilka kopniaków, gdy to nie pomogło zaczął po nim skakać. Odczekawszy jakiś czas podniósł zwierzę i umieścił w worku. Mężczyzna wykonujący egzekucję wyrzucił worek na działkę sąsiada a następnie wyczyścił sztychówkę z krwi.

Szczeniak mimo tak długiego katowania i maltretowania ożył i wyczołgał się z worka, po czym skonał.

Osoba będąca świadkiem całego zdarzenia, zarejestrowała jego przebieg i zawiadomiła Policję.

Patrol, który przyjechał po obejrzeniu zwłok wezwał techników w celu zabezpieczenia śladów i odjechał. Po przyjeździe drugiej ekipy funkcjonariuszy okazało się, że zwłoki zniknęły. Wezwano więc kolejną grupę z psem tropiącym, który szybko podjął trop i zaprowadził na miejsce kaźni zwierząt.

Na uwagę zasługuje zaangażowanie i poświęcenie dwóch ostatnich ekip policjantów, którzy pomimo późnej pory nocnej i ogromnego błota po deszczu, robili wszystko aby zebrać i zabezpieczyć dowody dotyczące katowania psów. Na dodatek zostali jeszcze zaatakowani przez żonę właściciela zatłuczonych psów, która usiłowała w ten sposób bronić męża. Policjanci jednak nie dali za wygraną. Widać było, że są sprzymierzeńcami zwierząt i nie jest im obojętny ich los.

Wszyscy trzej sprawcy, którzy w bestialski sposób zakatowali psy, 25 września br. staną przed sądem w Kazimierzy Wielkiej.

W całą sprawę bardzo mocno i zdecydowanie zaangażowało się Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Inspektor Pan Rafał Feldman, robi wszystko aby sprawa przybrała prawidłowy obrót. Przekazał Sądowi Rejonowemu w Kazimierzy Wielkiej materiały z zarejestrowanym przebiegiem zdarzenia oraz przedłożył stosowne dokumenty i upoważnienia, ponieważ chce wykonywać uprawnienia pokrzywdzonego i występować w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

W związku z powyższym apelujemy, aby internauci, którym nie jest obojętny los zwierząt i są sympatykami KTOZ zwracali się do Sadu Rejonowego Wydział II Karny w Kazimierzy Wielkiej, z wnioskami drogą e-mailową, faksową oraz telefonicznie o dopuszczenie KRAKOWSKIEGO TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI jako pokrzywdzonego oraz jako oskarżyciela posiłkowego do niniejszej sprawy.

Poniżej załączony wzór wniosku oraz dane kontaktowe.

Dane kontaktowe:


tel.41/3522690
fax.41/3522690wew.204

e-mail:wydzial.karny@kazimierzawielka.sr.gov.pl

orazdowiadomości:

ktoz@ktoz.krakow.pl,biuroSOiRP@gmail.com,

Wzór:

SądRejonowywKazimierzyWielkiej
IIWydziałKarny
ul.T.Kościuszki3

28-500KazimierzaWielka
 

Zwracam się z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Kazimierzy Wielkiej o dopuszczenie  KRAKOWSKIEGO TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI (KTOZ) jako  pokrzywdzonego oraz jako oskarżyciela posiłkowego  do sprawy dotyczącej zakatowania ze szczególnym okrucieństwem dwóch psów, w czasie libacji alkoholowej przez trzech mężczyzn w miejscowości Topola koło Kazimierzy Wielkiej.

Znęcanie się i katowanie psów miało szczególnie bestialski charakter i trwało bardzo długo. Takie postępowanie sprawiło, że zwierzęta długo i wyjątkowo cierpiały aż skonały w strasznych męczarniach.

Przebieg tego zdarzenia przedstawiono w Gazecie Krakowskiej dnia 15.09.2012 r. w artykule pt. „Zatłukli psy, staną przed sądem".

Sprawą zainteresowało się  KRAKOWSKIEGO TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI.  Dostarczyło ono do sądu zarejestrowany materiał przedstawiający przebieg, tego niemieszczącego się w głowie zdarzenia.

Podpis


Opisfotografii:
 Fot.1Osobawykonującaegzekucjęnapsachniesieskatowanegoszczeniaka
 Fot.2jw.
 Fot.3Próbawłożeniaszczeniakadoworka
 Fot.
4jw.
 Fot.5,6Zadawanieciosówszpadlem
 Fot.7Czyszczenieszpadlazkrwi
 Fot. 8 Zwłoki szczeniaka
 Fot. 9 Krew na liściach roślin 
 

 

Podesłał:Tadeusz Chołda

KOMENTARZE

 • Oko za oko..bandyci zasługują na to samo..
  Słów brakuje..
 • @Polaczok 01:28:23
  Niestety masz rację. Ludzie się rozczulają nad takimi sytuacjami ale nie widzą tego jak kupują mięso w sklepie..

  Nie znaczy to, że tak ma być.. tyle, że wypadałoby nie jeść mięsa przy okazji.
 • Z opisu wynika, że cała sytuacja ...
  ... musiała trwać dość długo. Może zamiast rejestrować zdarzenie domorosły dziennikarz mógł spróbować mu zapobiec? Zorganizować jakąś grupę znajomych, sąsiadów. Może wystarczyłoby, żeby na miejscu zjawiła się jakaś grupa ludzi. Może ktoś by wziął choćby szczeniaka. Może .... Może ....
  A tak mamy kolejny brutalny film czy zestaw zdjęć, które będą hitem w sieci przez 3 dni, martwe dwa zwierzaki i paru gamoni, którzy będą teraz sądzeni i może więzieni na koszt wszystkich oburzonych i świadka.
 • Pokaż mi jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci kim jesteś....
  Brak słów. Sam opis wydarzeń jest nie do zniesienia dla normalnego człowieka. Myślę, że jak najwięcej osób winno włączyć się w akcję.
 • ...
  to nawet nie bandyci, to śmieci a nie ludzie


  gdzie są organizacje rządowe i samorządowe? Czy potrafią przepisy prawa traktowac tylko jako przetekst do niszczenia ludzi?

  Czy kogokolwiek z nich obchodzi krzywda zwierząt?

  Wszystko stoi na głowie.
  Ustawa o ochronie zwierząt jest martwym i żałosnym, kolejnym papierem, do którego nie ma właściwych wytycznych i kompetentnych służb.

  Najmniejsza kara za znęcanie się nad zwierzęciem winna oscylować w przedziale od 3 tsyięcy w górę.

  Jednak nawet z dobrym prawem nie pozbędziemy się szumowin obsługujących lokalnie prawo.
 • @Bez kredek we łbie 10:45:55
  http://proces.files.wordpress.com/2008/04/hitlerundblondi3.jpg?w=700
 • Ciekawe czy autor z taką samą zaciętością
  walczy o niemordowanie ludzkich nienarodzonych dzieci w łonach ich matek ... rozszarpywanych żywcem i wyciąganych w kawałkach!!!
 • @Bez kredek we łbie 10:45:55
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27302/nazi2.jpeg
 • @polipid 16:06:23
  Nie rozumiem po co to napisałeś.
  Z jaką zaciętością?
  Dostałem tekst do opublikowania to opublikowałem. Zgadzam się z nim.
  Co w tym złego?
 • @Maciej Ka 17:28:31
  złe jest podnoszenie statusu zwierzęcia do statusu człowieka. Opamiętajcie się!!! Tracicie rozeznanie. Chłop jak to chłop ze wsi chciał się pozbyć psa, więc go zabił - prawda nieudolnie ale nie widać by z premedytacją go męczył.
  Ten czekista co doniósł na policję, gdzie był gdy to się działo schował się i nie protestował... tchórz. Powinien chłopu zaoferować nawet pół litry za psa ... on wolał donieść policji i przyglądać się ... co za człowiek!
 • @polipid 16:06:23
  I jedna i druga kwestia są ważne.
  Poki co post jest o cierpieniach psów, wiernych przyjaciół ludzi.
  Ale Ty nie wiesz co to znaczy.
  Lepiej nie zabieraj głosu - podżegaczu.
 • @polipid 18:33:00
  Powinieneś się nad sobą zastanowić, a może pójść do psychiatry.

  Czekista doniósł?

  Porąbało ciebie (z małej litery) do spodu.

  Ja dałbym 10 piw komuś, kto by ci to idioto uświadomił.
 • @polipid 18:33:00
  Tego prymitywa nie da się nazwać człowiekiem. Dodatkowo przypominam co na temat "braci mniejszych" mówił pewien zakonnik z Włoch.
  Nie jątrz więc i nie prowokuj ludzi.
 • @polipid 16:01:59
  To nie jest TRAKTOWANIE zwierzęcia tylko POZOWANIE z nim do zdjęć - a to wielka różnica.

  Nie ma ro jak manipulacja;)
 • @polipid 18:33:00
  Człowieku, co Ty w ogóle opowiadasz. A słyszałeś o tym, że właśnie te zwierzęta to nasi bracia młodsi? Jakie podnoszenie do rangi człowieka? Nie do rangi człowieka,. ale stwierdzenie faktu , że jest to istota żywa. A już stwierdzenie , że chłop chciał się pozbyć istoty żywej, więc ją zabiła i dobrze jest - jest karygodne.
 • Tego się spodziewałem ... mózgi wyprane
  Pies, kura, świnia ... niczym się nie różnią duchowo to zwierzęta... ale nie dla was ... psychopaci.
  Zoofile.
 • @Bez kredek we łbie 09:37:48
  Jesz wołowinkę? Kurczaczka? ... to nie pitol!
 • Ja się pytam dlaczego ten miłośnik zwierząt
  nie ratował tych psów tylko fotografował proces zabijania?
  A potem jak tchórz doniósł na policję.
  Jeśli jest takim prawdziwym obrońcom, to powinien walczyć o to życie "braci mniejszych" ... a on se fotografował by donieść i by zrobić kłopot chłopu ze wsi, a może uświadomił chłopa że źle robi i należy zawieść te dwa psy do uśpienia i zapłacić weterynarzowi ?
 • @polipid 10:30:19
  To się nazywa...miłość do bliźnich :):):):)

  Hyhyhy. Ech....
 • @polipid 10:31:16
  Jem. I nie mam wyrzutów sumienia z tego powodu. Za to psów nie jem, kotów nie, koni nie, kanarków też nie. Dzieci też nie zjadam - dostosowując się do twojego poziomu rozmowy i argumentacji.
 • @polipid 10:38:05
  Nie wiem czy miłośnik psów. Chyba, że oprawcy byli agresywni w stosunku do tego człowieka. Tego nie wiemy. Może i próbował na początku bronić te psy, skąd wiesz, może pogonili go łopatami, więc zdecydował się na udokumentowanie , by ponieśli konsekwencje swojego czynu.
 • @Bez kredek we łbie 10:45:55
  "Pokaż mi jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci kim jesteś...."
  I jeśli traktujesz zwierzęta jak ludzi albo lepiej, to jesteś degeneratem.
 • Nie życzę sobie, by policja za moje pieniądze chroniła psy.
  I to jeszcze psy przed ich właścicielami.
  Ciekawe czy policja tak chętnie łapie bandytów kradnących samochody, włamujących się do mieszkań, bijących i okaleczających ludzi.
  Degeneracja i barbarzyństwo ludzi wobec swoich zwierząt są naganne, a katownie zwierząt powinno być ścigane.
  Z opisu wynika jednak, że nie chodziło o katowanie zwierząt, tylko o ich zabicie przez pozbawionych wyobraźni i prostego współczucia prymitywnych ludzi.
  Jest wiele ważniejszych problemów, niż zajmowanie się mordowanym okrutnie przez kogoś psem.
  Ludzie nie mają co jeść, małżeństwa się rozpadają z biedy, dzieci chodzą głodne, w domach piekło, bo nie ma za co kupić butów, małżonkowie wyjeżdżają za granicę by przeżyć, często ze słabości zdradzając, staczając się, a za pieniądze zabrane rodzicom dzieci utrzymywane są schroniska dla zwierząt, opłacane jest czipowanie psów, no i oczywiście dotowane są różne Towarzystwa Miłośników.
  Gdyby takie towarzystwo opiekowało się psami, kotami, i czym tam jeszcze za własne pieniądze i nie wymuszało durnowatych przepisów w "obronie zwierząt", byłaby to działalność chwalebna, lecz jest inaczej.
  Dlatego nie może być mowy o popieraniu ludzi z takich właśnie towarzystw, zwłaszcza w gnębieniu właścicieli zwierząt, a przykład idiotów, którzy by zabić psa muszą go zakatować na śmierć jest tylko chwytem medialnym pozwalającym takim właśnie towarzystwom nabić sobie punktów w społeczeństwie.
  Na dodatek w społeczeństwie idiotek i idiotów, nie koniecznie słodkich, którzy nie mają pojęcia jak traktuje się zwierzęta hodowlane, i dla których np. kolczykowanie tych zwierząt nie stanowi żadnego problemu.
  Krowy, które w ciągu całego życia nie widziały słońca, podobnie świnie i kury.
  Zwierzęta karmione sproszkowaną padliną, nawet roślinożerne, świnie karmione rybami, faszerowane GMO i hormonami, to nie jest problem.
  Tyle, że tu trzeba byłoby się przeciwstawić interesom koncernów, a to dla towarzystw nie jest opłacalne.
 • @AlexSailor 14:07:26
  Żeby więc nim nie być, mam je katować?
 • @AlexSailor 14:07:26
  I jeszcze coś. Oznacza to wedle Ciebie, że św. Franciszek był....degeneratem.
 • @AlexSailor 14:23:38
  Jedna wielka manipulacja.

  To, że ludzie nie mają co jeść, małżeństwa się rozpadają itd. - nie oznacza, że należy akceptować katowanie zwierząt w jakiejkolwiek postaci!
 • @Bez kredek we łbie 14:29:27
  To proste.
  Zwierze ma służyć człowiekowi.
  Nie wolno go dręczyć, katować ani zabijać bez powodu.
  Nawet mrówki.
  Nie wolno zwierzęcia męczyć ani zabijać dla zabawy - np. wędkarze łapiący ryby nie po to by je zjeść, ale wypuścić - co innego, gdy za małe do zjedzenia i jeszcze urosną.

  Przykład przedmiotowy - zatłukli psy na śmierć.
  Jaką karę można im za to dać?
  Jeśli za ciężkie pobicie człowieka i uczynienie go kaleką skazuje się na rok, góra dwa???
  Za zabicie człowieka w bójce wyroki są kilkuletnie.
  Jaka jest proporcja między zakatowaniem człowieka a własnego psa???

  Widział Pan kiedyś jak zarzyna się świnię?
  Też często nie wyjdzie, i musi dostać kilka razy by ją ogłuszyć.
  Czasem poderżnięta niecelnie odzyska przytomność.

  Ale to jeszcze nic.
  Czy widział Pan jak dokonuje się uboju rytualnego by uzyskać np. mięso koszerne, chociaż nie tylko?
  I to robi się od kilku tysięcy lat.

  I co z tego, że nóż się w kieszeni otwiera (jeśli ktoś go ma).
  Nie wszystko musi się nam podobać, nie wszystko musimy akceptować.
  Zwierzę to zwierzę, nie człowiek.
  Ma właściciela i on decyduje, a wszelkie inne rozwiązania są złe, bo doprowadzą do jeszcze większych cierpień i zwierząt i ludzi.

  Idźmy zatem dalej.
  Kiedyś na wsi był człowiek, który fachowo zabijał zwierzęta, także byli tacy, co potrafili sprawnie zabić psa.
  Dziś nikt tego nie zrobi, bo każdy się boi.
  Przepisy wprowadzone miedzy innymi na skutek lobbingu "towarzystw" zabraniają dziś takiej działalności.
  A nie każdy "wieśniak" potrafi zabić np. kurczaka na obiad, po prostu nie potrafi zabić.
  Efektem są właśnie takie katowania zwierząt, w tym psów.

  Na dodatek zakaz zabijania zwierząt poza ubojniami jest jakoś dziwnie zbieżny z dążeniem do kontrolowania dystrybucji żywności przez koncerny i rząd.

  To jest temat może, którego tu ledwie dotykam, niestety ludzie mają tak wyprane mózgi, że już swoich przeciwników w dyskusji o zwierzętach chcieliby zamordować, co jest na dodatek karalne.
  A, i jeszcze jedno, żeby nie było nieporozumień.
  Jeśli ktoś uważa psa czy świnię za swojego brata, to jego wola.
  Stacza się do poziomu zwierzęcia.
  Niech nie pisze, że są to nasi bracia mniejsi czy więksi, ale nich pisze, że są to jego bracia.
  Gratulować psubratom rodzeństwa.
 • @Ciri 14:29:01
  Właśnie przed takimi psychopatami żądającymi śmierci człowieka za śmierć własnego psa ostrzegam wszystkich.

  Tu mnie już nie da się wykasować pozostawiając wyzwiska i podobne niegodne człowieka, lecz zwierzęcia, głosy w dyskusji, nieprawdaż Ciri?
  A pamięć mam dobrą i jeszcze nie raz to przypomnę.
 • @AlexSailor 15:15:49
  Z całym szacunkiem - proszę nie nazywać mnie "Pan".

  Połowę życia spędziłam na wsi, więc temat zabijania zwierząt nie jest mi obcy.

  Dodam tyle: wielu jest takich ludzi, którym winno się zabronić być właścicielami nie tylko zwierząt, nawet roślin.

  Dla mnie są braćmi mniejszymi, ale jak pisze Ciri, nigdy nie posunęłabym się do żądania zabicia człowieka, w zamian za życie zwierzęcia.

  Co do prawa, o którym Pan pisze- to nie jest prawo - u nas w kraju - to jest śmiech na sali.
 • @Bez kredek we łbie 15:46:56
  "Połowę życia spędziłam na wsi, ... "
  Stąd pewnie zdrowy rozsądek - na wsi pranie mózgu było trudniejsze.

  "Dodam tyle: wielu jest takich ludzi, którym winno się zabronić być właścicielami nie tylko zwierząt, nawet roślin. "

  A kto ma o tym decydować??
  Może zabronić bycia właścicielem tych, którzy zwierzę traktują jak zabawkę lub obiekt uwielbienia, co jest logiczną konsekwencją postawienia praw ludzi nad prawami zwierząt, a nie odwrotnie.
  Poza tym, prawo własności jest przyrodzonym prawem człowieka.
  Nawet niewolnikom nie odmawiano go w jakimś ograniczonym stopniu.

  Prawa zabraniające ludziom posiadania roślin i zwierząt już są i to zagrożone wysokimi karami.
  Będą dalej rozszerzane, aż do uczynienia z ludzi zwierząt roboczych, mniej niż niewolników.
  Każde nadanie praw zwierzętom, które ze swej natury nie mogą być podmiotem praw, jest odebraniem ich ludziom i nadaniem państwu rządzącym, którzy wysługują się różnymi organizacjami.
  Żadna z tych organizacji nie powstałaby, gdyby to nie było na rękę rządzącym i koncernom.
  Państwu rządzącym zależy na odebraniu ludziom podmiotowości przez drobne kroczki np. przez nadawanie praw zwierzętom.

  Dalsza indoktrynacja i pranie mózgu "czułością i wrażliwością" wobec zwierząt będzie skutkowała właśnie takimi wynaturzonymi postawami jak żądanie śmierci człowieka za śmierć psa, a mało tego, jeszcze zamordowaniem każdego, kto odważy się twierdzić inaczej.

  Doszliśmy już do tego, że człowieka po wypadku zabija się (eutanazja) w celu wykorzystania organów, zaś ze zwierzęciem tego zrobić nie wolno.
  No chyba, że robią to koncerny lub rząd.
 • Najprostszy sposób!!!
  Czyli ukarać bandytów tak samo, jak oni ukarali te psy i w d...pie mieć Jewrosojuz !!! PRZYWRÓCIĆ KARĘ SMIERCI, NAWET KOSZTEM WYJSCIA Z JEWROSOJUZA !!! ONI DZIŚ ZAKATOWALI PSY, JUTRO ZAKATUJĄ LUDZI !!!
 • *****Tu się q...rwa otwiera nóż w kieszeni !!!****
  Zwierzęta trzeba kochać !!! Ale ja jestem w stanie zrozumieć, ze ktoś może nie lubić psów, kotów czy innych zwierząt, ale to nie usprawiedliwia katowania !!! Nie lubisz zwierząt albo nie masz warunków do trzymania zwierząt to po prostu nie bierz zwierzęcia do domu !!! A jak już wziąłeś i chcesz się pozbyć to oddaj psa czy kota do schroniska albo komuś w dobre ręce, a nie zabijaj i nie katuj !!!
  TYCH BANDYTÓW POWINNO SPOTKAC TO SAMO, CO SPOTKAŁO TE NIEWINNE PSIAKI !!!
 • @AlexSailor 16:18:03
  Panie "wolnościowiec z odzysku. Przestań Pan pisać bzdety bo gdy się czyta Pana to można pomyśleć że pojęcie człowiek zupełnie do Pana nie przystaje. Zatrzymał się Pan na którymś szczeblu ewolucji i tyle.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY