Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
337 postów 1702 komentarze

Ja słucham siebie

Maciej Ka - .. Przychodźcie do mnie drogą serca, nie ścieżkami umysłu. Próżno szukacie Mnie rozumem ..

Ziemia polskich rolników kradziona pod uprawy GMO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ziemia, którą polski rząd próbuje przekazać międzynarodowym korporacjom, ma być przeznaczona pod „wyznaczone strefy upraw GMO”?

Witam polskich rolników!

Jestem angielskim rolnikiem i polskim patriotą. Od ponad 10ciu lat większość czasu spędzam na polskiej wsi. Pragnę żebyście wiedzieli o jednym: Wasz protest ma poparcie coraz większej liczby rolników w innych krajach, w miarę jak wiadomości o Waszym oporze rozchodzą się po świecie.

Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć Wasze wysiłki na rzecz uratowania Waszej ziemi i nie dopuścić do tego, żeby międzynarodowe korporacje i rząd ukradły to najcenniejsze dobro Wam i przyszłym pokoleniom. Ziemia raz utracona, już nigdy nie będzie odzyskana.

Wasza walka ma kluczowe znaczenie. Posłuchajcie uważnie tego co chcę Wam przekazać: otóż obecnie staje się jasne, że ziemia, którą polski rząd próbuje przekazać międzynarodowym korporacjom, ma być przeznaczona pod „wyznaczone strefy upraw GMO” tak aby uczynić zadość wymogom unijnym, dotyczącym tak zwanego wolnego handlu. Doprowadzi to do szybkiego zanieczyszczenia wszystkich upraw przez GMO.

Uchwalona niedawno ustawa o nasiennictwie i rozporządzenia które wejdą w życie 28 stycznia, zakazują wprawdzie uprawiania GMO, ale pozwalają na handel ich nasionami (kukurydza Mon 810 i ziemniaki Amfora GM). Rząd okłamał opinie publiczną, która otrzymała przekaz, że zakazuje się upraw GMO.

Prawda jest zupełnie inna. W tajemnicy przed ludźmi rząd popiera międzynarodowe korporacje rolne w ich zakusach na zawłaszczenie polskiej ziemi, z myślą o wielkoobszarowej produkcji GMO.To ta sama ziemia, w której obronie protestujecie, Wasza ziemia. Nie jedźcie do Warszawy na rozmowy z rządem. Będą tam chcieli was wykołować, tylko po to żebyście zaprzestali Waszego oporu. To wierutni łgarze.

75% Polaków wypowiedziało się za prawdziwym jedzeniem, a nie „żywnością modyfikowaną genetycznie”. Wszędzie, na całym świecie ludzie odrzucili żywność z GMO, a nie ma miejsca na rynku dla czegoś, czego nikt nie chce jeść. Korporacje produkujące GMO nie mogą się z tym odrzuceniem pogodzić. Zamiast tego konsekwentnie okłamują rolników, wmawiając im, że plony GMO przewyższają te jakie się uzyskuje z upraw konwencjonalnych i tradycyjnych. Tysiące rolników w USA przekonało się, że jest dokładnie odwrotnie. Teraz dochodzą oni swoich praw przeciw Monsanto i innym korporacjom w sądach. Zbiory okazały się marne, a ich pola opanowywane są przez „superchwasty”. Mimo to trudno im wygrać z gigantycznymi korporacjami.

Nie dajcie się oszukać!
To czas żeby sprzeciwić się kradzieży Waszej ziemi i źródła utrzymania polskich rolników. Jeżeli będziemy działać solidarnie wtedy zwyciężymy. Nie ma ważniejszej sprawy niż walka o to, żeby uniknąć losu niewolników  międzynarodowych korporacji oraz anonimowych biurokratów z Warszawy i Brukseli. Rząd nie reprezentuje w tej sprawie woli narodu, bo siedzi w kieszeni u korporacyjnych gangsterów. Musimy pokazać, że przejrzeliśmy ich machinacje i nie mamy zamiaru na nie pozwolić.

Mam nadzieje, że pozwolicie mi spędzić z Wami jeden dzień i wspomóc trwającą demonstrację. Chciałbym także podzielić się z Wami moją wizją odrodzenia dobrej żywności i dobrego życia, jakie powinny zacząć się od rolników. Możemy dostarczyć ludziom to czego oni pragną, ale tylko pod warunkiem, że utrzymamy naszą ziemię i naszą niezależność.

Nie poddawajcie się!

Z pozdrowieniami, (Sir) Julian Rose, Prezes
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl


Przeczytaj: 

(Gallux: to nie jest kopiowanie. Jestem aktywistą przeciwko GMO i jestem tu po to, żeby takie rzeczy publikować)

KOMENTARZE

 • Ziemia jest sprawą najcenniejszą
  Niedawno przy innym materiale napisałem komentarz jednak jak ulał
  tu także pasuje.

  "Nic nie jest jeszcze stracone.
  Zniszczą nam fabryki, wybudujemy lepsze i nowocześniejsze.
  Zniszczą nam huty, postawimy większe i wydajniejsze.
  Jedynej rzeczy, której za wszelką cenę trzeba dzisiaj bronic jest nasza ojczysta ziemia. Bez niej nie wybudujemy szkół, hut, zakładów ani nie wskrzesimy rolnictwa. Będziemy wygonieni z kraju jak żebracy, napiętnowani jak trędowaci.
  Proceder ten właśnie się dokonuje. Poprzez banki, ustawy, aukcje i dopisywane prawo aby nas tej własności, prywatnej oraz wspólnej pozbawić.
  Od nas zależy czy na to pozwolimy lub zaczniemy konstruktywnie działać."
 • @Stara Baba 03:06:15
  10/10

  Ludzie nie mogą tego ogarnąć. Żadna kwestia w polityce nie jest ważniejsza niż koncerny, nasiona, ziemia, gmo ... wszystko inne da się przebudować.. natury zniszczonej i odebranej : NIE! Ona potrzebuje czasu na odbudowę a My jako ludzie takiego nie posiadamy.. i patenty na gówno, bo nikt nie będzie mógł hodować własnej, naturalnej żywności.

  Ziemia..
 • Pocieszające, że są jacyś świadomi i życzliwi ludzie na świecie.
  Niech ich Bóg błogosławi.
 • Zapomniałbym o jednym z ważniejszych elementów
  Lasy państwowe.. bez lasów też nic nie wyhodujemy...
 • @Maciej Ka 03:20:15
  To jest własność wspólna, tak samo ważna gdyż należąca tylko do Narodu Polskiego.
 • @Maciej Ka 03:20:15
  bez wody też. a apropos wody, dostep do morza to chyba tylko na mapie jest.
 • @DelfInn 03:27:32
  I tutaj pojawia się koncern Izraelski, który zaczyna dbać o nasze wodociągi:

  http://sigma.nowyekran.pl/post/66840,izrael-przejmie-nasze-wodociagi
  http://kossobor.nowyekran.pl/post/78127,do-kogo-nalezy-woda
 • @Maciej Ka 03:36:23
  O to, to miałem właśnie na myśli. Dzięki za przypomnienie.
 • JEDYNY SPOSÓB NA BEZKRWAWE OBALENIE RZĄDU PO
  TYLKO STRAJK GENERALNY DO SKUTKU Z 2 POSTULATAMI
  1. RZĄD PO MUSI ODEJŚĆ
  2.MINIMALNA PŁACA MIESIĘCZNA NETTO 700 EURO

  WSZYSTKO MUSI STANĄĆ A ŁAMISTRAJKÓW TRZEBA POTRAKTOWAĆ ODPOWIEDNIO - CHOCIAŻBY POPRZEZ UNIEMOŻLIWIENIE WEJŚCIA DO ZAKŁADU PRACY .
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 09:31:15
  1) Efekty dawnych krzyków w podobnym stylu jak "RZĄD PO MUSI ODEJŚĆ" czyli "Precz z komuną! Precz z komuną..." oglądamy na ulicach, w TV i lodówce.
  To się nazywa "postęp"

  2) "Nową przypowieść Polak sobie kupi
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

  PS. Jestem wysoce rozczarowany meritum wypowiedzi Archanioła która uwłacza jego randze.
 • ale jak ustawa/rząd pozwala na uprawę?
  Co to znaczy "rząd okłamał, że ustawa zakazuje upraw" ? Czy można prosić o cytat z ustawy i propozycję wykładni, która by przeczyła słowom rządu i prezydenta? W tym artykule są jedynie nieudowodnione hipotezy.
 • @Stara Baba 03:06:15
  "Jedynej rzeczy, której za wszelką cenę trzeba dzisiaj bronic jest nasza ojczysta ziemia. Bez niej nie wybudujemy szkół, hut, zakładów ani nie wskrzesimy rolnictwa. Będziemy wygonieni z kraju jak żebracy, napiętnowani jak trędowaci.
  Proceder ten właśnie się dokonuje. Poprzez banki, ustawy, aukcje i dopisywane prawo aby nas tej własności, prywatnej oraz wspólnej pozbawić.
  Od nas zależy czy na to pozwolimy lub zaczniemy konstruktywnie działać."

  >>> Racja i nie jest to tylko kwestia korporacji i GMO, o której pisze Maciej, ale też wykupu ziemi rolnej w obszarach zachodnich przez Niemców (na osoby podstawione) i oligarchów
  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/protest_rolnikow_z_wojewodztwa_zachodniopomorskiego_256489.html
 • @humainv2 10:05:02
  ale jak ustawa/rząd pozwala na uprawę?
  Co to znaczy "rząd okłamał, że ustawa zakazuje upraw" ? Czy można prosić o cytat z ustawy i propozycję wykładni, która by przeczyła słowom rządu i prezydenta? W tym artykule są jedynie nieudowodnione hipotezy.

  >>> rząd nie przewidział wzmocnienia mechanizmów kontroli upraw pod kątem GMO. Jaka zatem będzie praktyka wielkich koncernów :) ?
 • @a1a 10:12:06
  Jeśli rząd nie przewidział, to jest to rząd niekontrolowanych idiotów.
  Jeśli natomiast rząd jest świadomy tego co robi, to jest to faszystowska premedytacja.
 • @Maciej Ka 10:24:44
  Tak chciałbym zaznaczyć że , jakiś czas temu w kraju o nazwie Polska,
  było ziemi oranej, coś około 30 milionów hektarów.
  Obecnie, co się nie mówi jest zaorywanych trochę ponad 16 milionów hektarów. Mnóstwo ziemi leży odłogiem, to dzięki byłemu ministrowi Sawickiemu. Najlepszym wyznacznikiem upraw GMO jest zbiór miodu z pasiek. W tym miodzie jest zawarta cała tajemnica zatruwania ludzi GMO.
 • @Baloo 09:43:58
  Może wolisz krwawo ? Przy liczeniu głosów na serwerach rosyjskich pozostają tylko złudzenia o demokracji i wolnych wyborach .
  przypominam ,że zasiłek dla bezrobotnych w Grecji to około 900 euro/miesiąc a oni wciąż walczą na ulicach .
  Siła nabywcza Polaków jest na najniższym poziomie w Unii a 2 mln Polaków głoduje dosłownie .
  1600zł brutto czyli około 1000 netto to jest jałmużna a nie pensja miesięczna - gdzie jeszcze są takie zarobki?
  A propos wykupu ziemi to jedynym rozwiązaniem jest także strajk okupacyjny nie tylko rolników lub załatwianie spraw jak na Korsyce -- spróbuj tam pojechać i kupić ziemię i otwórz cokolwiek . Daję Ci 3 miesiące do .......... tam sprawy się załatwia radykalnie - wszyscy o tym wiedzą i Korsykanie mają spokój z najeźdźcami.
  Nie ma się co rozczarowywać -- zaproponuj inne skuteczne rozwiązanie jeśli znasz ?
 • CO ZA PROBLEM DLA NIEMCÓW ,KTÓRZY TRZYMAJĄ ŁAPĘ NA DRUKARNIACH EURO ZAMIENIĆ TROCHĘ PAPIERU NA ZIEMIĘ DO POWIĘKSZENIA
  SWOJEGO TERYTORIUM ???
  CHYBA JEST OCZYWISTE ,ŻE RZĄD TUSKA IM WYBITNIE OCHOCZO W TYM POMAGA I TO UMOŻLIWIA POPRZEZ CELOWE ZŁE PRZYGOTOWANIE PRAWNE USTAW I ROZPORZĄDZEŃ.
 • @kanton 12:55:03
  Używajmy prawdziwych argumentów. Dla przypomniemia:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska

  312 tyś km2= 31mln ha
  W tym lasy ,drogi,miasta,rzeki i takie tam
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 13:02:23
  o jakiej ty wsi mówisz? dzisiejsza wieś jest opanowana przez cwaniaków i przedsiębiorców rolniczych i ośrodki wszechmądrości rolniczej takie jak Koalicja na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa czy Polski Związek Producentów Kukurydzy a nie zwykłych rolników. Po tej stronie stoją również "nowocześni" dziennikarze tacy jak Sławomir Zagórski (http://www.wykop.pl/ramka/875615/pan-redaktor-slawomir-zagorski-z-gw-i-gmo/) czy Wojciech Zalewski. A argumenty wynoszone przez powyższych pokrywają się ze "strategią forsowania zmian" Rządu USA w tym urabiania opinii publicznej, że GMO=tania, zdrowa żywność, że ma pozytywny wpływ na środowisko a mówienie źle GMO jest nielogiczne, nienowoczesne, przeczy zasadzie wolnego handlu oraz dobrym stosunkom ze Stanami Zjednoczonymi - to ujawniły przecież przecieki z wikileaks
  GMO w rolnictwie dlatego jest trudno zablokować, bo:
  1. większości wielkoobszarowych rolników zależy na wyciągnięciu jak największych zysków z hektara. nie ważne jakim sposobem, stąd nadmiarowe używanie pestycydów. Wyedukowani nie na dobrych szkołach tylko na ulotkach producenckich promocji "nowoczesnego" rolnictwa. Oni po prostu nie wiedzą jak należy prowadzić gospodarkę, im się mówi jak to należy robić. Nowoczesne w dzisiejszych czasach rolnictwo wygląda tak, że należy mieć min 100 ha, kupować i zarabiać na sprzedaży tyle by wystarczyło środki ochrony roślin, nawozy sztuczne. nie ważne jaką jakość zdrowotną mają te produkty, ważne żeby miały przyjemny kolor dla oka, wielkość, były bez robaków i miały przedłużony okres trwałości itp. Do tego żeby się jak najmniej napracować i najwięcej wyciągnąć z 1ha. Technologia GMO jest diamentem w koronie nowoczesności tak właśnie pojętej. Np. soja rounup-ready jest w związku z tym pożądana jak drimlajnery dla lotu, stanowi prestiż dla hodowcy, upraszcza opryski, uprawa staje się bardziej przewidywalna. Taką soją zasiejesz te 100 ha dwa razy oblejesz roundupem i gra gitara, myśleć nei trzeba, tylko postępować zgodnie ze wskazówkami, gadać z ziemią nie trzeba, poszukiwać pierwszych motyli. A do tego dwa razy na sezon przyjadą, poklepią po ramieniu, reklamówki i długopisy dadzą a potem w jakiejś gw-zecie pochwalą żeś dobry i nowoczesny rolnik (w każdej brany tak jest, kto ma do czynienia ze sprzedażą czegokolwiek za duże pieniądze, wie o co chodzi). A co z tego że obok sąsiad ma tradycyjna hodowlę i zarówno przepisy dotyczące GMO jak i zapisy patentowe nie chronią tego sąsiada przed "skażeniem". To nowoczesnego rolnika nie dotyczy.
  2. główny argument jest stosowany przez "zwolenników" GMO jest taki: myślenie że uwalnianie GMO do środowiska ma poważne wady (biologiczne, środowiskowe, ekonomiczne i inne) jest zaściankowe, nie nowoczesne. Pytania na testach maturalnych nie brzmią "wskaż wady i zalety GMO, przedyskutuj i wyciągnij wnioski" tylko "napisz w pięciu punktach jakie korzyści ma rolnictwo z upraw GMO" (to nie kit!!! mnie więcej tak to brzmiało!) Każdy smarkacz z biotechnologii Państwu wytłumaczy dobitnie dlaczego jesteście durniami i niedouczonymi palantami w zakresie transgenezy i innej elementarnej wiedzy biologicznej. Oprze się oczywiście na materiałach i badaniach znanych pism naukowych a nie na badaniach własnych.

  Jest to wszystko po prostu chore. Walka jest nie tylko z samym GMO, ale głównie z zainfekowanym establishmentem, żywnie zainteresowanym by kasa która płynie z bogatego źródła (koncerny), płynęła dalej. GMO jest to tylko produkt, który trzeba sprzedać, podobnie jak tylko produktem są szczepionki przeciw HPV.. Mamona, mamona, mamona..

  PS. Na szczęście rewolucja oddolna jest robiona, dzięki takim jak Sir Julian Rose, jemu podobnym, nienowoczesnym, zaściankowym rolnikom, którzy potrafią udowodnić, że można całkiem inaczej z pożytkiem ziemi którą uprawiają, dla siebie i dla konsumentów. Ale to jak widać jeszcze za mało..

  PS2 używając skrótu GMO miałam na myśli oczywiście rośliny, zwierzęta uzyskiwane za pomocą technologii GMO, które docelowo miały by zostać uwolnienie do środowiska. Nie mam nic przeciwko zamkniętemu użyciu tej technologii, przy zachowaniu właściwych procedur bezpieczeństwa i poważnych konsekwencji (w tym karnych) za ich łamanie.

  PS3 Dowodem na nieistnienie Boga jest brak dowodu na Jego istnienie?
 • @Uj-ma 15:58:11
  "..PS3 Dowodem na nieistnienie Boga jest brak dowodu na Jego istnienie?.."

  Według Twardowskiego i Węgleńskiego: TAK.
  Ich interesy najważniejsze. Badań oni sami zapewne nie robili żadnych a przynajmniej ja o tym nic nie wiem.

  Badanie prowadzone w Polsce jak dla mnie są całkowicie niewiarygodne.
  Ich nie interesuje, że są "przesłanki" o szkodliwość. Ich interesuje ich zysk i nie ważne czy to zysk finansowy, intelektualny czy prestiżowy.

  Zatem według tych panów: Dowodem na nieszkodliwość jest "brak dowodów" na szkodliwość, ponieważ nikt na ludziach testów nie przeprowadził. Badania Seraliniego uważam za jedyne rozsądne. Nie były robione pod kontrolą Monsanto. Badania pod kontrolą Monsanto zawsze wychodzą dobrze.

  Napisałem "brak dowodów", ponieważ według mnie one są, tylko Monsanto "dba o swoje interesy" i niszczy takich, którzy potrafią udowodnić, że oni kłamią.
 • Czy może w końcu jakaś partia...
  zainteresuje się tym tematem grabierzy polskich ziem? może PIS?
 • GMO jest ściśle związana z opatentowywaniem coraz to większych
  obszarów życia. Temat ten doskonale wychwycił i zdemaskował dr.Rath .
  Oto ważny na ten temat fragment jego wykładu, twierdząc , iż patenty
  min. na roślinność i narządy ludzkie są kluczem ekonomicznej jak i politycznej kontroli /vide: na 5:30/

  http://www.youtube.com/watch?v=-rGAyP5Tg5g

  Poprzez zmianę w strukturze DNA roślin i ich opatentowanie stają się one własnością tego co je opatentował. Dodatkowo poprzez wbudowanie do tej rośliny tzw. genu Terminatora zablokowana zostaje możliwość ponownego jej wysiania , owocowania. Konsekwencją tego jest możliwość wywołania na wielką skalę na świecie głodu. Czy to nie jest przerażające. Jak można temu zapobiec ?
  Równolegle z walką o zakaz GMO powinno się walczyć za wprowadzeniem zakazu opatentowania ważnych obszarów życia ludzi.
 • @detektywmjarzynski 17:43:04
  "..Terminatora zablokowana zostaje możliwość ponownego jej wysiania , owocowania. .."

  To jest jeden z ważniejszych elementów. Korporacje twierdzą, że gen ten został wytworzony w celu niedopuszczenia do skażenia środowiska.
  Może również służyć do ograniczenia odkładania nasion co by się zgadzało z polityką Monsanto.

  Może być jeszcze tak:

  Oni powoli wdrażają GMO. Rolnicy przestają odkładać nasiona. W konsekwencji w którymś momencie bez banków nasion, wszystko będzie do kupienia tylko w korporacjach. Opatentowane i drogie z technologią chemiczną opartą o Roundup lub nowy środek DOW oparty o Agent Orange a może jeszcze jakieś inne g.

  Jeśli właściwość tego genu jednak zostanie w jakiś sposób przeniesiona na inne rośliny a świat natury jest bardziej skomplikowany niż paru nawiedzonych naukowców twierdzi.. to być może zniszczymy większą część środowiska niż tylko uprawy roślin jadalnych.
 • @jagna 19:18:30
  Jak najbardziej. Dzięki za zwrócenie uwagi.
 • @night rat 20:00:44
  To jest skandal.. ale jeszcze go nie odkryli.
  Przyjdzie czas..
 • @Maciej Ka 20:15:53
  Poza tym.. słowo skandal to taki polityczny haczyk z którego nic nie wynika, bo nikt zazwyczaj nie ponosi żadnych konsekwencji.

  Tutaj bardziej pasuje: to są przestępstwa!
 • Przy okazji jest to najkrótsza historia Unii Europejskiej,bez tajemnic:.
  http://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc

  http://www.youtube.com/watch?v=1IsQ7LQuybI

  http://www.youtube.com/watch?v=-rGAyP5Tg5g

  http://www.youtube.com/watch?v=W1mkHaf1l40

  Włos się jeży na głowie, gdy się tego słucha. Przychodzi refleksja : w jakie szambo weszliśmy i w nim po końcówki uszu siedzimy. Co tam robimy? Co ten sztuczny twór ma wspólnego z głoszoną wszem i wobec, przez kłamców i oszustów demokracją? Dokąd nas zapędził Jan Paweł II, który był wielkim orędownikiem tej idei ?

  Jacy jesteśmy głupi, naiwni i łatwowierni. Czy jeszcze jesteśmy homo sapiens? Czy mamy jeszcze mózg i potrafimy samodzielnie myśleć?
  Na co czekamy ?
  Na cud z nieba ?
 • niektóre uprawy GMO roznoszą się przez wiatr
  w ten sposób GMO wyprze i zniszczy naturalne uprawy co zaobserwowano np. w Meksyku ,którego naturalna kukurydza została i nadal jest w ten sposób wypierana przez jej odmianę GMO.
  Nie wolno dopuścić do takich upraw w Polsce bo się to g...o rorniesie samo na cały kraj i jak z tym walczyć potem.
  Chyba tylko zmiana rządu na prawdziwie patriotyczny może tego dokonać bo prośby tych już sprzedanych naszych polityków nie ruszą.
  Będą kłamać i obiecywać ale i tak zrobia swoje, ja im w nic już nie wierzę.
 • @jagna 19:18:30
  Zgadza sie, rolnikow tez nie wolno pozostawiac samym sobie, nalezy do nich dolaczyc. Tu chodzi o Polske o byc albo nie byc, to jest piaty rozbior Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY