Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
337 postów 1702 komentarze

Ja słucham siebie

Maciej Ka - .. Przychodźcie do mnie drogą serca, nie ścieżkami umysłu. Próżno szukacie Mnie rozumem ..

Protest w Anglii w solidarności z polskimi rolnikami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sobotę 26 stycznia 2013 odbyła się w Anglii symboliczna akcja solidarnościowa popierająca protestujących rolników w Polsce.

'Lubię  polską  wieś, lubię wiejskie, dobre jedzenie, popieram dobrych polskich rolników. Ziemia dla rolników! Zakaz GMO! I dobre jedzenie na stołach!' - mówi Miriam, uczestniczka protestu, Angielka odwiedzająca Polskę. 

http://www.youtube.com/watch?v=lwQ9nJdY4iE
 
W sobotę 26 stycznia 2013 odbyła się w Anglii symboliczna akcja solidarnościowa popierająca protestujących rolników w Polsce. Rozpoczęła się w gospodarstwie Sir Juliana Rose PATH HILL,  skąd jej uczestnicy przemieścili się na zakupy zgodnie z założeniami  akcji TRAKTOREM po ZAKUPY. 
http://icppc.pl/index.php/pl/home/47-polskie/informacje/420-protest-w-anglii-w-solidarnosci-z-polskimi-rolnikami.html
 
FRAGMENT FILMU na którym pracujemy:
http://www.youtube.com/watch?v=HDfX6YSyjLA
 
DODATKOWE INFORMACJE:
Organizatorem akcji był Sir Julian Rose, właściciel posiadłości Hardwick Estate i Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC)z siedzibą w Małopolsce. Towarzyszyła mu Jadwiga Łopata, założycielka wspomnianej Koalicji, laureatka ekologicznego Nobla i Złotego Krzyża. Protest wspierali lokalni rolnicy, Polacy mieszkający czasowo w Anglii oraz angielska młodzież.
 
Celem akcji było wyrażenie poparcia dla protestujących w Polsce rolników i żądanie razem z rolnikami SPEŁNIENIA WSZYSTKICH POSTULATOW w szczególności:
1. wprowadzenia zakazu obrotu i upraw GMO, zawartego w ustawie, a nie w formie rozporządzeń łatwych do uchylenia,
2. realizacji postulatów zmierzających do usunięcia nieprawidłowości w obrocie ziemią i natychmiastowego powstrzymania wysprzedaży korporacjom ziem rolnych,
3. wprowadzenia przepisów umożliwiających rolnikom przetwarzanie własnych surowców gospodarczych i ich sprzedaży,
4. ustawowego wsparcia małych i średnich gospodarstw rolnych.
 
'Na całym świecie coraz powszechniej stosuje się ‘przejmowanie gruntów’, jako że ponadnarodowe korporacje starają się ulokować na terenie obcych krajów, by eksploatować ich zasoby w celu zwiększenia swoich możliwości eksportowych. Rolnicy, słusznie obawiają się, że sprzedane ziemie będą przeznaczone pod uprawy GMO.' - mówi Sir Julian Rose
 
Około 60% brytyjskich i 75% obywateli polskich zdecydowanie odrzuca żywność genetycznie modyfikowaną. Wiadomo, że kto kontroluje żywność ten kontroluje wszystko! Już obecnie ponad 70% nasion na świecie jest własnością kilku korporacji.
 
''Niedawno Rząd RP zatwierdził nową ustawę o nasiennictwie i rozporządzenia, twierdząc, że w ten sposób zakazuje upraw GMO.
Faktycznie jednak jest to dziurawe prawo, które zezwala na uprawianie GMO 'tylnymi drzwiami', gdyż nie ma w nim zakazu handlu nasionami GMO. 
Służy ono międzynarodowym korporacjom, które coraz bardziej umacniają swoją pozycję w Polsce, bowiem Niemcy, Francja i inne kraje już dawno wprowadziły zakazy upraw GMO.'' - mówi Jadwiga Łopata 
 
Tymczasem badania profesora Seraliniego (z Francji) nad szkodliwością kukurydzy GMO, opublikowane w zeszłym roku, zostały potwierdzone! 
Dwuletnie obserwacje wykazały, że zarówno pasza z kukurydzą GM jak i dodatek Roundupu powodowały zaburzenia hormonalne, uszkodzenia wątroby i nerek, zwiększoną zachorowalność na nowotwory oraz większą śmiertelność zwierząt. 
 
Akcja w Anglii była częścia ogólopolskiej akcji TRAKTOREM PO ZAKUPY:
http://protestrolnikow.pl/traktorem-po-zakupy/
 
KONTAKT: 
Jadwiga Łopata i Julian Rose, jadwiga@icppc.pl julian@icppc.pl
 
====================================================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

KOMENTARZE

  • Uchwała Zarządu Głównego
    Ogólnopolskiego Forum Stowarzyszeń Uwłaszczeniowych
    z dnia 14.01.2013r.

    Zarząd Główny Ogólnopolskiego Forum Stowarzyszeń Uwłaszczeniowych w pełni solidaryzuje się z protestującymi rolnikami w Gdańsku, Szczecinie i innych miejscowościach naszego kraju. Protest przeciwko wyprzedaży naszej ziemi obcokrajowcom uważamy za uzasadniony. Przypominamy, że stowarzyszenia uwłaszczeniowe uczestniczyły w przygotowaniu ustawy uwłaszczeniowej, która przewidywała uwłaszczenie rolników Ziem Zachodnich i Północnych Polski. Zawetowanie przez prezydenta A. Kwaśniewskiego Ustawy Uwłaszczeniowej przekreśliło możliwości oddania ziemi naszym rolnikom. Należy uczynić wszystko aby nie dopuścić do przejmowania polskiej ziemi przez obcokrajowców.
  • protest
    http://youtu.be/HDfX6YSyjLA

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY