Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
337 postów 1702 komentarze

Ja słucham siebie

Maciej Ka - .. Przychodźcie do mnie drogą serca, nie ścieżkami umysłu. Próżno szukacie Mnie rozumem ..

Czwartek 7 lutego 2013 odbyła się pikieta w Londynie przed ambasadą RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pikietę zorganizował brytyjski rolnik, Sir Julian Rose, Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC)

Wczoraj, czwartek 7 lutego 2013, odbyła się w Londynie przed Ambasadą RP pikieta, której celem było wyrażenie solidarności z protestującymi w Polsce rolnikami i poparcie ich postulatów. Uczestnicy przyszli do Ambasadora z kopią listu, który wysłali wcześniej i mimo obietnic, został on bez odpowiedzi. Po długich rozmowach na ulicy z  przedstawicielami ochrony Ambasady, wpuszczono dwie osoby (Jadwigę Łopata i Sir Juliana Rose) do budynku ambasady gdzie spotkali się z wiceambasadorem Panem Dariuszem Łaska. Do listu dołączyliśmy również postulaty protestujących rolników i ostatnie ich ustalenia z ministerstwem oraz materiały o zagrożeniach GMO. Zapewniono nas, że wkrótce dostaniemy odpowiedź.

Pikietę zorganizował brytyjski rolnik, Sir Julian Rose, Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC), wraz z laureatką Nagrody Goldmana Jadwigą Łopatą i obywatelami polskimi mieszkającymi w Zjednoczonym Królestwie.

ZDJĘCIA:
http://icppc.pl/index.php/pl/galeria/435-reportaz.html

FILMIK (cały film w opracowaniu):
http://www.youtube.com/watch?v=qIgiWu4ixUU&feature=youtube_gdata_player

DODATKOWE INFORMACJE:
Sir Julian powiedział: “Jest sprawą kluczowej wagi, aby ziemie rolne pozostały w rękach dobrych rolników, a nie były sprzedawane dla zabezpieczenia interesów międzynarodowych korporacji, których jedyną motywacją jest zysk i władza. W interesie nas wszystkich leży udzielenie poparcia akcjom protestu przeciwko uprawianiu żywności transgenicznej.”

Rolnicy protestują m.in. przeciwko planom rządu RP wysprzedania polskiej ziemi rolnej ponadnarodowym korporacjom w celu uprawy na tej ziemi GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy). Wchodzą tu w grę kapitały: holenderski, angielski, niemiecki i duński.

Rząd polski, który zapewnia, że z dniem 28 stycznia 2013 r. zakazał upraw genetycznie modyfikowanych na ziemiach polskich, zezwala jednak na handel nasionami GM zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, zalecającą uprawę GMO w ”specjalnie wyznaczonych strefach”. Na mocy tej klauzuli ziemia sprzedawana korporacjom może być użyta do uprawy roślin GM w Polsce.

Podstawowe postulaty protestujących rolników (poniżej) nie zostały dotąd spełnione przez rząd RP:

  • Powstrzymanie wysprzedaży polskiej ziemi rolnej międzynarodowym korporacjom i usunięcia nieprawidłowości w obrocie ziemią.
  • Wprowadzenie ustawowego zakazu obrotu i upraw GMO.
  • Zlikwidowanie uciążliwych przepisów blokujących i zakazujących sprzedaży w miejscowych sklepach produktów wytworzonych w gospodarstwie.

Kontakt: Julian Rose julian@icppc.pl  or the Hardwick Estate Office tel. 0118 9842955 lub  e-mail hardwickestate@btinternet.com

LIST DO AMBASADORA (w wersji oryginalnej i tłumaczenie):
http://www.icppc.pl/index.php/pl/

WIĘCEJ: www.protestrolnikow.pl

Wszystkie moje publikacje na temat GMO znajdziesz na: http://nonx.pl

KOMENTARZE

  • Swietna inicjatywa ...
    Brawo ! Swietna robota zapewniam o moim wsparciu modlitewnym ... Szczesc Boze :) Kroluj nam Chryste ! ! !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY