Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
337 postów 1702 komentarze

Ja słucham siebie

Maciej Ka - .. Przychodźcie do mnie drogą serca, nie ścieżkami umysłu. Próżno szukacie Mnie rozumem ..

Zapraszamy na II spotkanie z cyklu JAKA PRZYSZŁOŚĆ POLSKI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

które odbędzie się w sobotę, 20.04.2013 w Urzędzie Gminy w Rajczy w godz. 10:00- 15:00 Adres: 34-370 Rajcza, ul. Górska 1,

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na II spotkanie z cyklu JAKA PRZYSZŁOŚĆ POLSKI, które odbędzie się w sobotę, 20.04.2013 w Urzędzie Gminy w Rajczy w godz. 10:00- 15:00

Adres: 34-370 Rajcza, ul. Górska 1,


W dzisiejszym świecie operują siły, których pragnieniem jest osiągnięcie totalnej dominacji nad zasobami poszczególnych państw. Polska jest jednym z celów, które mają na oku!

Jedynym sposobem na pokrzyżowanie ich planów, które oznaczają destrukcję tego co najlepsze w polskiej kulturze i gospodarce, jest wspólny głos sprzeciwu.

Czego ten wspólny głos powinien się domagać w pierwszej kolejności? NAJWAŻNIEJSZEGO! – bezpieczeństwa żywnościowego dla Narodu!

W tym celu powstał MANIFESTEM DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI, będący owocem I spotkanie JAKA PRZYSZŁOŚĆ POLSKI, które odbyło się 06.01.2013 r. w EKOCENTRUM ICPPC w Stryszowie.

Właśnie ten dokument będzie punktem wyjściowym dyskusji podczas II spotkania w Rajczy.Będziemy go dyskutować i rozbudowywać, ale przede wszystkim dzielić się uwagami i informacją jak realizujemy w naszym codziennym życiu punkty w nim zawarte.

 

Spotkanie – Konferencja w Rajczy odbędzie się pod hasłem SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ, a gościem honorowym będzie Ueli Hurter, szwajcarski rolnik – inicjator europejskiej akcji SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ, promującej tradycyjne rolnictwo, oraz lokalne i ekologiczne nasiona.

Organizatorzy Konferencji:

Międzynarodowa Koalicja Ochrony Polskiej Wsi ICPPC

Koalicja dla Polski Wolnej od GMO

Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO

Porozumienie Karpackie „Karpaty Naszym Domem”

Beskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki BEST PROEKO

Sołtys Rajczy


Prosimy o potwierdzenie udziału w Konferencji do 17.04.2013 r.


Kontakt: Anna Bednarek, tel. 602 713 551

Zbigniew Kopeć, tel. 503 019 629PROGRAM SPOTKANIA:

 

10:0010:10przywitanie gości przez wójta Gminy Rajcza.

Prezentacja Gminyz lotu ptaka” (zdjęcia lotnicze) Zbigniew Kopeć

10:1010:30- Tradycyjna gospodarka na obszarach górskich gwarantem zrównoważonego rozwoju i suwerenności żywnościowej.

Józef MichałekSpółdzielniaGazdowie”

10:3011:10Szwajcarski model gospodarowania na obszarach górskich. Historia akcji SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ. - Ueli Hurter, Szwajcaria, inicjator europejskiej akcji SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ

11:10 - 12:10przejście na pole i wspólne siane kukurydzy

12:10 - 13:00Poczęstunek / tradycyjne potrawy na wspólnym stole/,

pożegnanie Ueli Hurtera


13:0013:10Deregulacja rynków lokalnych Anna BednarekBEST PROEKO, Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO

13:10 - 13:20- "Czy Polska jest wolna od GMO?" - Jadwiga Łopata, Laureatka ekologicznego Nobla, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC

13:2013:40- "Ochrona i promocja prawdziwego jedzenia. NAJWAŻNIEJSZY FILAR ODDOLNEGO PROCESU ZMIAN czyli BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE" - Sir Julian Rose, Anglia/Polska, Prezes Międzynarodowej Koalicji Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC 13:4015:00MANIFEST DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI - dyskusja i dopracowywanie ostatecznej wersji.

 

MANIFEST DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI (*)

Po latach komunizmu osiągnęliśmy możliwość poczucia oddechu wolności, który obecnie wydaje się być stęchłym odorem rozkładu. Jeszcze mami się nas blichtrem luksusu bycia Europejczykiem, ale coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że król jest nagi.

 

Media głównego nurtu robią co mogą, aby utrzymać naród w błogiej nieświadomości co do tragizmu obecnej sytuacji. Ale spod powierzchownych złoceń wyziera już rzeczywistość, w której wyraźnie widać degradację naszego kraju i jego postępujący rozkład.

Większość naszego majątku jest w rękach obcego kapitału. Po przejęciu przemysłu i banków, postępuje prywatyzacja szpitali i likwidacja opieki zdrowotnej oraz wyprzedaż polskiej ziemi rolnej, która trafia w obce ręce. A ile ziemi pod pługiem polskiego rolnika tyle Polski!


O poszczególnych problemach dotyczących różnych sfer naszego życia mogą rzetelnie opowiedzieć tylko osoby będące najbliżej tych problemów. Jeśli doszłoby do spotkania przedstawicieli protestujących środowisk: pielęgniarek i położnych, kolejarzy, lekarzy, ofiar wymiaru sprawiedliwości, robotników, nauczycieli, rolników i wielu, wielu innych, okazałoby się, że mają te same problemy! Prawo (ustawy, rozporządzenia) stanowi się pozorując konsultacje społeczne. Problemy zgłaszane przez różne organizacje są lekceważone lub usprawiedliwiane wyższością prawa europejskiego, które niby wymusza na Polsce wdrażanie niedobrych dla naszych obywateli przepisów. Głos Polaków przestaje się liczyć.


Nie pomaga już wyjście na ulice setek tysięcy ludzi - wszystkie protesty są lekceważone. Arogancja władzy jest wszechobecna. Jak bardzo jeszcze musi się pogorszyć sytuacja, żebyśmy się zjednoczyli? Czy musimy zostać niewolnikami, żeby się obudzić?


To nie jest walka ekonomiczna, czy polityczna - to walka o niepodległość. Zjednoczmy się bowiem to, co się dzieje w Polsce to nasza wspólna sprawa. Podejmijmy wyzwanie czasu i budujmy lepszą przyszłość dla naszych dzieci, której podstawą będą:


1. Suwerenność żywieniowa. Żywność ma być: lokalna, naturalna, bezpieczna , bez GMO. Aby to osiągnąć konieczne jest: umożliwienie przetwórstwa w gospodarstwach poprzez dostosowanie wymogów sanitarnych do wielkości produkcji; wspieranie małych zakładów przetwórczych, spółdzielni i lokalnego handlu; ograniczenie wsparcia dla supermarketów; wprowadzenie lokalnej żywności ekologicznej i tradycyjnej do stołówek, szkół, przedszkoli i szpitali; powszechny dostęp do tradycyjnych nasion i umożliwienie ich wymiany między rolnikami; rozwój stałej współpracy miasto-wieś; ograniczenia (zasadne) wykupu ziemi przez obcokrajowców.

2. Lokalna suwerenność energetyczna oparta na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii (woda, wiatr, słońce, geotermia) i powszechnym dostępie do nowoczesnych, małego wymiaru technologii wykorzystujących je. Aby to osiągnąć konieczne jest żeby wsparcie dla korzystania z odnawialnych źródeł energii było bezpośrednio skierowane do indywidualnych odbiorców. Stop blokowaniu informacji o geotermii i o składowaniu dwutlenku węgla. Stop dla gazu łupkowego.

3. Dobra edukacja (domowa, przedszkolna, szkolna, akademicka), która powinna zawierać dużo informacji n/t warunków zdrowego życia – odżywiania (bez GMO, bez chemii), naturalnej profilaktyki pro-zdrowotnej, szerokiej gamy sposobów leczenia. Informacja i działania na szczeblu lokalnym. INFORMACJA dla studentów i naukowców.

4. Dobra medycyna. Aby osiągnąć prawdziwą dostępność do profilaktyki i leczenia dla wszystkich obywateli konieczna jest: poprawa warunków pracy lekarzy, pielęgniarek i położnych – również jako warunek poprawy stanu zdrowia społeczeństwa oraz przyznanie praw medycynie naturalnej na równi z akademicką.

5. Prawdziwa komunikacja (media). Konieczne są: równe prawa dla mediów alternatywnych (TV TRWAM, radio Maryja, Niezależna Telewizja, itd.); kary za przekłamania w mediach, blokowanie informacji; wsparcie dla rozwoju dalszych lokalnych i krajowych alternatywnych źródeł informacji.

DROGI REALIZACJI:

1. Praca u podstaw. Budowa niezależności w ramach systemu i poza nim.

2. Tworzenie niezależnych od systemu społeczności lokalnych.

3. Budowa społeczeństwa obywatelskiego chroniącego wartości nieprzemijające (odpowiedzialny udział w wyborach samorządowych/parlamentarnych) poprzez oddolny ruch społeczny. Praworządność! Demokracja bezpośrednia, referendum obligatoryjne i łatwo dostępne – wzór szwajcarski. Wspólny ruch polityczny.

(*) MANIFEST DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCIjest inicjatywą Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC. Powstał podczas spotkania 6 stycznia 2013 roku podczas roboczego spotkania z ludźmi z całej Polski. Podczas kolejnych spotkań będziemy go dyskutować i rozbudowywać … ale przede wszystkim dzielić się jak realizujemy w naszym codziennym życiu punkty w nim zawarte.

KONTAKT: Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC

34-146 Stryszów 156, tel./fax: 33 8797114, biuro@icppc.pl

www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.plAnna Bednarek

BEST PROEKO

tel: +48 602 713 551

KOMENTARZE

  • BRAWO GMINA RAJCZA !
    Coś niesamowitego co się u Was dzieje!!!!!To fenomenalne !!!!
    Czy Gmina Ujsoły też bierze w tym udział ?
    Pozdrawiam serdecznie !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY